Зголемување на финансиите викендов ќе имаат овие хороскопски знаци

admin22

Дознајте што предвидува вашиот хор оскоп за викендот од 22 до 25 октомври 2021 година! Хороскоп за викендот од 22 до 25 октомври 2021 година! Овен Месецот во знакот на Бик во вашата втора куќа на пари во петок носи грижи за состојбата на банкарската сметка. Еден пријател може да […]

Убави вести за сите нашинци кои живеат и имаат фамилии во Германија

admin3

Со новата коалиција тој би дошол преку промени во општеството, што значи полиберален пристап кон воведувањето на двојното државјанство. Во моментов, милиони луѓе во Германија, меѓу кои и многу наши државјани, треба да изберат – или државјанство што веќе го имаат, или германско. Судејќи според најавите, идната влада би можела […]

НОЕМВРИ ќе биде многу лош и тажен месец за овие знаци – ЌЕ СЕ РАЗОЧАРАТЕ од оние од кои никогаш не би го очекувале тоа

admin22

Астролозите најавуваат – неколку знаци на Зодијакот нема да се забавуваат на крајот на оваа 2021 година. Ноември ќе им биде доста тешко, а овој месец ќе биде запаметен по неочекувани проблеми. Бик Биковите ќе се соочат со проблеми во семејството. Несовесно изговорените зборови ќе ги чинат хармонија во оваа […]

СИМПТОМОТ НА ДЕЛТА СОЈОТ ПРЕЛАЖА МНОГУ!! Професорот Јовица предупреди – две третини од пациентите не разбираат на време што се случува!

admin3

Заменик директорот на Универзитетскиот клинички центар проф. Д-р Јовица Миловановиќ за симптомите на корона вирусот делта. Две третини од пациентите сега го имаат истиот симптом на ковид, поради што само мислат дека се настинати, вели за „Курир“ проф. д-р Јовица Миловановиќ, заменик директор на УКЦ. Затнат нос, или течење на […]

ГИ СЛЕДИ НЕВЕРОЈАТНА СРЕЌА! Овие хороскопски знаци секогаш излегуваат од најлошите проблеми!

admin3

Дали знаете за оние ситуации кога се вели дека некој има „повеќе среќа отколку духовитост“? Па, ова е случај со овие хороскопски знаци Полека поминуваат низ сите проблеми. Додека другите се борат да ги постигнат своите цели, тие поминуваат низ проблеми без никакви тешкотии. Лав Иако вредни и работливи, Лавовите […]

НЕОБИЧНИ СИМПТОМИ НА КОРОНАТА ВО ОЧИТЕ И НОСОТ: Се појавуваат и ако сте прележале и сте настинати

admin3

Покрај класичните симптоми на корона кои се практично познати од почетокот на пандемијата, има и некои необични кои не треба да се игнорираат. Симптомите на Ковид-19 може да се појават 2-14 дена по инфекцијата, а она што беше проблем за повеќето експерти од почетокот на пандемијата е дека знаците на […]

До 22 Ноември луда среќа ќе ги тресне од земја овие три хороскопски знаци!

admin3

3 хороскопски ЗНАЦИ ќе имаат среќа во владеењето на шкорпијата – еве на кого ѕвездите му служат само најдобро до 22 ноември! Сонцето влегува во знакот на Шкорпија на 22 октомври и ќе остане во овој мистериозен и шармантен знак до 22 ноември – некои знаци чекаат за голема среќа, […]

Ванчо Ѓорѓиев поднесе оставка од комисијата со Бугарија – Ги повика колегите да не ја „виткаат кичмата“!

admin22

Ванчо Ѓорѓиев поднесе оставка од комисијата со Бугарија. Професорот Ванчо Ѓорѓиев кој е член на мешовитата комисија со Бугарија, денска јавно соопшти дека ја напушта работата во Комисијата. „Раководејќи се од професионалниот интегритет и личните принципи, ја известувам македонската јавност дека од денес, 22.10.2021 година, ја напуштам работата во Заедничката […]

(ВИДЕО) Eден од гостите во ресторанот ја расплака келнерката: Кога ја видел сметката и кажал брутална реченица

admin22

Келнерка на познатиот синџир ресторани „Хутерс“ била изненадена од реакцијата на еден од гостите кој донел десетина пријатели на вечера. По гласната прослава и наздравувањето, дојде време да се платат сметките, па ТикТокерката и ја однесе сметка на гостинката кој не очекуваше дека ќе чини повеќе од 600 долари. @keylamxo […]

АКО СТЕ ЈА ПРЕЛЕЖАЛЕ КОРОНАТА, ОВИЕ НАМИРНИЦИ ИЗБЕГНУВАЈТЕ ГИ! Нутриционистите објаснуваат што го УСПОРУВА опоравувањето на организмот!

admin22

Исхраната за оние кои заболеле од корона вирусот, или моментално се борат со него, мора да се прилагоди на закрепнувањето на организмот. Ова е најлошата храна! Доколку сте ја прележеле короната или моментално се борите со вирусот, двајца српски нутриционисти објасниле што треба да јадете за побрзо закрепнување на организмот. […]