Од 13-ти мај: Овие три хороскопски знаци ги очекува невидена среќа

admin3

На овие три знаци на Зодијакот ѕвездите ќе им се насмевнат во наредниот период. Стрелец Веќе ја чувствувате магијата и ќе го извлекувате најдоброто од следните месеци. Запомнете ги работите што ви се случуваат и преиспитајте ги за да станете свесни и да сфатите што треба да промените. Во овој […]

Благојчо: Во Гевгелија пред некој ден седнав во кафуле – кога го отворив менито останав без зборови

admin

Наш читател по име Благојчо, пушти во порака текст во кој сведочи што му се случило пред неколку дена при посета на Гевгелија. Почитувани, решив ова да го споделам со сите вас бидејќи мислам дека работава не е така позната, а и верувам ќе ви привлече внимание. Имено пред неколку […]

Една грешка многу скапо ме чинеше – За него животот продолжи, но мојот заврши кога Дамјан ја затвори вратата

admin3

Јас сум Елена. Имам 35 години. Го имав најсовршениот маж до мене, Дамјан кој е олицетворение на љубов, топлина, разбирање, почит и среќа и кого поради една глупост го изгубив, а тој си замина засекогаш. Со Дамјан бевме излезени во град во еден познат Скопски локал. Тој не сакаше многу […]

Стојам пред каса во маркет, влегува човек кој се лепи до мене и ми вели: Знаеш ли ти кој сум јас

admin

Новинарката Вики Ристоска пред извесно врене напиша статус на својот личен профил, кој вреди да се препрочита. Најмногу, поради тоа што секој од нас ќе се пронајде во овие зборови. Не себе, туку секој од нас доживеал ваква случка, на препотентни и безобзирни, полни со себе индивидуи, кои се спремни на […]

Баба Ленче од струмичко Смоларе: Јас ги натерав моите две деца да извадат БГ пасоши и фала Богу сега се во Германија

admin

Празни улици и сокаци. Ваква е сликата во подбеласичките села во Струмичко. Бугарските пасоши ги испразнија овие села кои пред триесетина години беа полни и раздвижени. Во овие села останаа само повозрасните. Во селската продавница во струмичкото село Мокрино, на прсти се бројат купувачите. Промет има само кога се делат пензиите. […]

Нејзиниот идол и се поклони на гpoбот- Чолиќ отиде на гpoбиштa да се прости од Мајда!

admin3

Здравко Чолиќ е еден од најпопуларните музичари на овие простори, а каков е вусшност, знаат само најблиските пријатели и семејството. Уште од мали нозе Чолиќ покажал интерес за музиката е се запишал во школскиот хор, кој изведувал јавно за празници. Неговата прва група била Амбасадори, во која влегол во 1969 […]

Нина Групер: На 22 години со партнерот направив нешто што тогаш беше незамисливо

admin

Статус на Нина Ангеловска: „Пред 10 години, на плоштад, на студ и снег, балонот на топол воздух кој го изнајмивме се бореше со ветрот да се исправи со цел да ја пренесе пораката дека се лансира нешто големо и ново на нашиот пазар. Имав 22 години кога со цело срце […]

Лазар Бараков и во ова време – невреме го фати авионот за Германија – имаше силна причина

admin

Лазар Бараков е среќен и горд татко на трите деца, кои не продолжија по неговите стапки, но сепак се успешни личности и пред се добри и воспитани деца. Лазар во едно интервју открива исто така дека никогаш со сопругата не се мешале во желбите на нивните деца и дека секогаш […]

Како ме „насанкаа“ за невеста од Албанија – Уште не можам да си поверувам

admin3

Договорените бракови помеѓу Албанките и ергените од целиот Балкан постојат долго време, а сега постои и агенција за посредување преку интернет. Преку групата „Албанки за мажење“ на „Фејсбук“ голем број на Срби, Македонци, Босанци и Хрвати ја пронашле својата сопруга. Од агенцијата за српски „Курир“ велат дека мотивот на младите […]

(ФОТО) Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Рашела Мизрахи се огласи од Бардовци: Разочаран е народот

admin

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ од вчера, 8 мај, до 30 мај почнуваа со акција под мотото – „Пратениците со народот“ за време на која ќе посетат 500 села низ цела Република Македонија, изјави координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски. Целта на акцијата, како што рече тој, е да допрат […]