1ТВ: Со име и презиме ќе ги објавиме лицата кои му се заканувале со физичка ликвидација на Бојан Јовановски

admin22

На социјалните мрежи по денешното рочиште за „Рекет“, повторно се објави статус во името на згаснатата 1ТВ повторно без тој да биде потпишан од страна на авторот. Во денешнито напис се најавува дека ќе бидат наскоро објавени со име и презиме лицата кои му се заканувале на Бојан Јовановски.

„Воедно ќе ѓи објавиме со точно име и презиме лицата кои стојат позади тивката ликвидација на Бојан Јовановски!

Исто така ќе ѓи објавиме со име и презиме лицата кои секојдневно му се заканувале со физичка ликвидација на Бојан Јовановски, лицата кои го уценувале што да зборува за предметот “Рекет”, уцените и заканите кон Јовановски се однесувале лично кон него и кон членови на неговото семејство“, пишува 1ТВ.

Ова е фотографија од денешното рочиште за несреќно наречениот предмет "Рекет". Ја известуваме јавноста дека во наредните…

Публикувахте от 1tv.mk в Понеделник, 27 януари 2020 г.

Инаку денеска во судница сведочеше обвинителката Лиле Стефанова, која рече дека не го познава Бојан Јовановски.

loading...
Loading...
Next Post

Зоран Ванев: Најтешко ми беше, каде и да одев за цел свет бев Македонец, само за Македонците – србоман

Ако ние правиме лоши песни никој нема да не сака, но ако правиме добри секој ќе не сака, тоа е така, вели познатниот македонски пејач Зоран Ванев, при неодамнешното интервју кое го даде во Австралија за ИН тв. Притоа тој прави паралела од неговите почетоци и афирмација во музичките води, […]