4-ри хороскопски знаци кои имаат голема шанса за БЕБЕ во Февруари

admin22

Февруари се приближува, а со тоа и шансата за раѓање на дете меѓу некои од хороскопските знаци. Според астролозите, вториот месец од годината ќе повика штркови во семејства со одредени хороскопски знаци. Ѕвездената табела исто така покажува кои хороскопски знаци ќе можат да се радуваат на најдобрите новости во февруари:

Лав

Меѓу хороскопските знаци кој најверојатно наскоро ќе менуваат пелени ќе бидат претставниците на хороскопскиот знак Лав. Астролозите велат дека без разлика дали веќе имаат бебе или се надеваат на бебе, Лавовите ќе бидат помеѓу четирите хороскопски знаци што ќе бидат благословени со раѓање оваа година. Лавовите се меѓу зодијаците кои се повеќето ревносни во заштитата на своето семејство, а децата им е најголема радост. Токму оваа среќа може многу да ги изненади во февруари. За повеќето од нив, оваа бременост може да биде непланирана, но тоа не значи дека тие нема да уживаат во тоа сесрдно, дури и напротив – тоа ќе им даде или пак ќе ги потсети на најубавите емоции за една личност, имено да стане родител.

Шкорпија

Шкорпиите исто така можеби ќе треба наскоро да шетаат по продавниците за бебиња, бидејќи тие ќе бидат едни од хороскопските знаци за кои sвездите планираат бебе во семејството. Шкорпиите ќе бидат подготвени за што било оваа година во името на љубовта. Добрата вест е дека веќе овие претставници на знакот нема да бараат многу напор и жртва во овој поглед, затоа што нивната врска нема да биде обележана со тешки моменти. Напротив, сосема е можно дека ќе се зајакне уште повеќе, затоа што постои вистинска шанса за љубов во неа да се создаде нов живот, а моментот за оваа магија започнува во февруари. Ѕвездите укажуваат на појава на нов член во семејството на Шкорпија, па – подгответе се за најголема среќа. Астролозите, исто така, обезбедуваат мир на умот оваа година, што ќе ви даде хармонија што ви е потребна за да го сретнете вашиот мал подарок (бебе).

Loading...

Риби

Штркот може да чука на вратата и претставниците на романтичните Риби. Ве чека многу активен социјален живот, па ако сте сингл, можно е не само да се сретнете со партнерот, туку и наскоро да ја збогатите вашата врска со најскапцениот подарок бебе. Според астролозите, оваа година е година на плодност за нежните половини на знакот, од кои голем дел одамна копнеат за дете, како и момент на голема промена во вашиот живот. Бидете мирни, драги Риби, затоа што наскоро ќе откриете дека носите нов живот. Вашето чувство на чувствителност и силна интуиција може да укаже на тоа дека чудото веќе се случило пред да ги видите двете линии на тестот за бременост. Ова ќе биде вистински празник за вас и ќе го дочекате бебето со љубов, подготвени да го застанат пред светот на нозе.

loading...

Бик

Бикот може да ја зголеми куќата на биковите и оваа година, а моментот на зачнување е сосема соодветен во февруари, според табелата на ѕвездите. Бикот, одржува ред и сака сè што е совршено организирано и планирано, вклучително и појавата на дете. Оваа година, ве предупредувавме порано дека имате шанса да забремените и дека вашата пристојна куќа наскоро ќе личи на мало игралиште. Не грижи се, нема подобро чувство од тоа да го гушнеш твоето нежно бебе, па застани за момент да нарачате и помислете на нов живот што може да ви го осветли животот. Исто така е важно да ги зацврстите вашите односи со пријателите и семејството оваа година, затоа ве советуваме да не бидете премногу импулсивни. Најмалите работи можат да направат најголеми промени во многу лични врски.

loading...
Loading...
Next Post

МОЖЕБИ ВИЕ СТЕ СРЕЌНИКОТ: Овие банкноти од пет евра вредат до 100 пати повеќе!

Посебно ретките серии на банкноти можат на своите сопственици да им донесат голема сума на пари. Меѓу еврата, кои во моментов се пуштени во употреба постојат примери, кои се реткост и станаа мета на колекционерите. Во употреба се пуштени банкноти од пет евра, со кои може да се збогатите. Ако […]