70-годишниот готвач на Баерн ја има формулата: Ова е „магичниот“ напиток за заштита од коронавирусот

admin3

Готвачот на германскиот гигант Алфонс Шубек во интервју за „Билд“ објасни на кој начин ги штити играчите на Баерн од коронавирусот.

Баерн не е погоден од пандемијата на коронавирусот и се уште ниту еден член на баварскиот тим не е тестиран позитивно на коронавирусот. Секако, светот се уште нема конкретно решение за вирусот кој пустоши од почетокот на февруари, но секако постојат начини организмот да се заштити.

Освен стандардните мерки како носење ракавици и маски, како и избегнување на допири или групирање, постои можност да станете имуни на вирусот, а 70-годишниот готвач на Баерн ја најде формулата за „магичниот“ напиток.

Loading...

„Не можеме да го активираме својот имунолошки состав за три минути, долгорочно мораме да работиме за нашето здравје. Луѓето исто така трошат 35 евра на автомобилско маско и ништо не се случува. Литар масло за нашето тело е околу две евра и мораме трајно да конзумираме здрави намирници. Не можете од една чаша да го засилите имунитетот, но ако тоа го правите постојано тогаш сте заштитени“, порача Шубек и додаде:

„Играчите на Баерн секое утро пијат ѓумбир. Половина е цеден ѓубир, а половина е сок од лимета. Тие исто така конзумираат Омега 3 (рибино масло) и семенки од лен или шипки. Покрај тоа, се препорачува куркума и лук, така што нивните одбрамбени механизми ќе бидат на максимум и нема да се разболат лесно.

loading...
Loading...
Next Post

Даниела излекувана од коронавирус, ја споделува нејзината приказна со една единствена цел

Даниела Де Роса е ветеринарен лекар и еден од првите потврдени случаи на коронавирус, во Авелино, Италија. Сега таа откако го победи вирусот, реши да ја сподели својата приказна со останатите. Одделена во соба, во која е сосема сама, со кратки посети од лекарите, Даниела, респираторот го нарекува својот најдобар […]