Ахмети: На Села и Гаши сакав да им понудам дел од Владата, но не дојдоа на состанок

admin22

Ахмети имал понуда за Села и Гаши, но тие не се појавија на заедничката маса која ја организираше по повод 19 годишнината од потпишувањето на Охридскиот договор, откри вечерва лидерот на ДУИ, Али Ахмети во интервју за ТВ21.

„Сакав да им понудам на Села и Гаши да станат дел од Владата, но не дојдоа на состанок“, рече лидерот на интегративците.

На средината од месец агуст, Ахмети организираше заедничка маса на која беа поканети лидерите на останатите партии од албанскиот блок, за како што рече Ахмети да им се заблагодари за заедничката соработка при донесувањето на Законот за јазици, уставните измени и да ги слушане и нивните предлози.

Откако не се појави ниту еден од лидерите, тој им порача дека во куќа се влегува преку врата, а не преку прозорец.

loading...
Loading...
Next Post

ИРЛ: Нефи Усеини од бегство си отвори фирма во Битола

Охридскиот советник, бизнисмен и бегалец од правдата Нефи Усеини го проширува бизнисот. Тој е во бегство, но тоа не го спречи да си отвори нова фирма во Битола за производство на градежни материјали. Фирмата Бетон 2020 Н&О ДОО Битола е партнерска заедно со битолчанецот Оливер Тиловски, а Нефи Усеини е […]