Ахмети: Славењето на „Шверцери” во МНТ не беше вандализам

admin22

Лидерот на ДУИ Али Ахмети смета дека прославата на навивачката група Шверцери во МНТ бил настан за одбележување на годишнина и според него тоа не е вандализам.

-Кога ги видов првите информации во медиумите прво помислив дека местото не е соодветно, но отпосле видов дека на ваков начин навивачките групи прославуваат секаде во светот и сметам дека нема ништо спорно, изјави Ахмети по одбележувањето на Денот на албанското знаме, пренесе Сител.

За потсетување, Шверцери дивееја во петокот во МНТ по што следеа бурни реакции.

loading...
Loading...
Next Post

СЕВЕРИНА СЕ ГУШИ ВО СОЛЗИ: Судот одлучи син и да живее со таткото

Хрватската пејачка Северина го изгуби старателството над синот Александар, пишуваат хрватските медиуми. Како што пренесува хрватскиот медиум 24часа.хр судијката Теа Голуб донесе привремена мерка Александар да живее со татко му, српскиот бизнисмен Милан Поповиќ. Од правниот тим на Поповиќ изјавија дека се задоволни од одлуката. „Задоволни сме од пресудата иако […]