Во недела е голем христијански празник – Еве што НЕ треба да правите на денот на Свети Илија Громовникот

admin viktor

Македонските православни верници во недела го слават Илинден или денот на пророкот Свети Илија, во народот познат и како Илија Громовник. Ова е голем национален и верски празник за МАКЕДОНЦИТЕ и за историјата на МАКЕДОНСКИОТ народ затоа што на овој ден започнало Илинденското востание во 1903 година, а во 1944 […]

Само еден хороскопски знак до 14 август ќе доживее неизмерна среќа буквално на сите полиња

admin viktor

Еден хороскопски знак до 14 август ќе доживее неизмерна среќа и тоа буквално на сите полиња. За припадниците на хороскопскиот знак Стрелец овој период ќе биде доста успешен. Вложениот труд конечно ќе ви се исплати, сите започнати работи ќе ви бидат завршени, а може да очекувате и екстра заработка. Чувство […]

Еве ја целата листа на ФИРМИ кои зеле државна помош, а не ја дале на вработените

admin viktor

Не била два, туку 10 милиони евра е сумата пари која ја украле газдите од државната помош наменета за исплата на минималец од 14.500 денари за работниците, објави „Телма“ повикувајќи се на владини извори. Според податоците, станува збор за повеќе од 4500 компании и 2 милиони евра кои првично ги […]

Дневен хороскоп за ПЕТОК: Среќен ден за неколку знаци

admin viktor

Овен Не се срамете да го дадете вашето мислење, вашата реалистичност нема да ве изневери. Мотивацијата ќе ви биде на високо ниво и никој нема да може да ви одолее заради тоа. Успехот е само на еден чекор од вас. Во работата добро проверувајте ги сите задачи пред да ги […]

Ќе им се насмевне среќата – Овие хороскопски знаци ги очекува многу пари во Август

admin viktor

Ова се петте најсрекни знаци во Август. Бик Работата конечно ќе даде резултат, кој ќе влијае на вашите лични финансии. Вистината е дека го заслужувате тоа повеќе од сите други. Ќе добиете голем бонус на работното место и заслужено покачување кое ќе ви помогне да направите некои од најголемите планови. […]