КРВАВА ДРАМА ВО КИСЕЛА ВОДА – Ја нападнал со нож, а потоа и ја запалил старата мајка

admin22

Вистинска драма се случувала вчера попладне во скопската населба Кисела Вода на улицата „Сава Ковачевиќ“. Син, чие ментално здравје било нарушено, со нож ја нападнал неговата стара мајка, а потоа и ја запалил, но за среќа, соседите го изгаснале пожарот. „На 21.02.2020 во 16,23 часот на ул.„Сава Ковачевиќ“ полициски службеници […]

Таа ставила камера во гаражата и се згрозила кога дознала дека наместо да го поправа својот автомобил, сопругот …

admin22

Сите тајни порано или подоцна излегуваат на виделина, а последиците често се уништувачки. Доказ за ова е приказната што му се случила на Џон. Тој бил најобичниот човек што успеал во животот. Тој имал свој бизнис, голем стан со три спални простории каде живеел со своите две деца, и неговата […]

Ова се случува со секоја втора жена, верувајте може да биде многу опасно!

admin22

Менструацијата догаѓа кај секоја дама еднаш месечно. Оваа состојба е придружена со различни симптоми. Некои се манифестираат кај сите жени, но некои болни само кај неколку. Секоја дама има различни симптоми и нејзината менструација е различна. Дознавме дека постои симптом кој, според статистиката, се јавува кај повеќе од 50% од […]

Народни обичаи и верувања за ДУХОВДЕН: Еве кои работи не треба да ги прават ЖЕНИТЕ

admin22

Духовден или Дуовден е еден од најголемите 12 христијански празници, кој уште се нарекува и Педесетница и е еден од најрадосните и најсветли празници во христијанството во кој се слави слегувањето на Светиот Дух врз апостолите на педесеттиот ден од Христовото воскресение. Овој настан претставува исполнување на старозаветните месијански пророштва. […]

Кое е значењето на името Сања: Мудра, внимателна, блескава

admin22

Името Сања има српско потекло изведено од глаголот „sanjati“ кое во превод значи да се сонува. Машкиот облик на името е Сањин. Сања е секако прекрасно, женствено име кое беше особено популарно на просторите на поранешната Југословенска Република. Сања ќе ја запознаете во Србија и Хрватска, но и во Босна […]

25 години се колне во трикот: Водоводџијата и рекол да става масло во одводот и со тоа ќе нема проблем

admin22

Жена на социјалните мрежи истура сончогледово масло во сите одводи и вели дека оваа пракса ја има веќе 25 години. Причината за ова, таа вели, е неверојатна, а резултатот е уште подобар! “Водоинсталатерот ми ја откри оваа тајна. Секогаш кога сме отсутни од дома на неколку дена, јас го правам […]

За долг од 5.000 му стигнал налог за извршување од 292.263 денари – доколку не го плати ќе остане без куќа

admin22

Македонскиот музичар Владимир Софрониевски, неговата сопруга и трите малолетни дечиња, деновиве минуваат низ вистинска голгота. Семејството Софрониевски добило решение од извршител со закана дека ќе им биде одземена куќата во која живеат. Петчленото семејство живее во семејна куќа во Маџир маало со вкупна површина од само 27 квадрати. Сега се […]

Фросина Ѓорѓиовска: Сакам да прашам, дали овие со БГ пасоши и со двојни државјанства имаат исти права како мене

admin22

Статус на Фросина Ѓорѓиовска: “Сакам да ве прашам сите: дали овие со бугарски пасоши (читај шитнати за само СВОЈА подобра иднина) и сите оние кои имаат двојно државјанство, а ја напуштиле земјава од неподносливоста на преживувањето овде, имаат исто право како мене и моите сограѓани да одлучуваат за мојата иднината, […]

ВНИМАНИЕ ДО СИТЕ ВОЗАЧИ: Викендов ќе се пишуваат големи казни на Водно

admin22

Градските инспектори и овој викенд ќе продолжат да вршат засилени контроли во однос на непрописното паркирање на јавни површини. Градските комунални редари изминатиот викенд на Водно вршеа засилени контроли за непрописното паркирање на јавни површини и изрекоа вкупно 76 казни за паркирање во зеленило (14 во сабота и 62 во […]

Македонката Марија си ја отвори душата: „Животот во Германија е катастрофа“

admin22

Марија Николовска е една од многуте македонски читатели од дијаспората и ни го опиша животот на нашите таму. Почитувани пријатели, сите кои ми љубоморите за животот во Германија – отворено ќе ви кажам тука е катастрофа. Секогаш ќе бидеме граѓани од втор ред к ги работиме највалканите работи. Јас сум […]