(ФОТО) Оружјето на телохранителите на Путин: Руски пиштол кој е забранет во САД

admin22

Овој пиштол е доволно моќен за да пробие 30 слоја кевлар, и токму поради тоа на него падна изборот на личното обезбедување на претседателот на Русија. Кон средината на деведесеттите години од минатиот век инженерите од Подмосковје решија да направат домашен еквивалент на елегантниот, но моќен пиштол за тоа време […]

Истражувањето открива: Во која професија има најмногу секс -Архитекти, фризери, новинари…

admin22

Истражувањето кое го спроведиле од Lelo UK се занимавало со поврзаноста помеѓу сексуалниот живот и изборот на професија, а резултатите покажале кои од професиите имаат најбогат, а кои најсиромашен сексуален живот. Во истражувањето учествувале 2.000 мажи и жени, а резултатите покажале дека најмногу односи имаат фармерите. Дури 33 отсто од […]

Урнебесно видео: Tрајче од Македонија бара цигapa од Србин во Америка

admin22

Урнебесно видео кое ја насмеа цела Македонија, само со овие зборови може да се опише видеото кое го објави инфлуенсерот на Инстаграм „Роџак из Америке“. Се работи за новинарот Александар Стојковиќ кој живее и работи во Њујорк, САД. Стојковиќ секојдневно објавува смешни видеа на неговиот Инстаграм профил каде го следат […]

Зошто Руската вакцина Спутник 5 не е на листата на СЗО???

admin22

Светската здравствена организација (СЗО) ја повика Русија да ги следи меѓународните упатства за производство на вакцини против Ковид-19, откако таа земја рече дека ќе започне со вакцинирање на населението против коронавирус во октомври. Понекогаш индивидуалните истражувачи тврдат дека пронашле нешто, што секако е извонредна вест, изјави пред новинарите портпаролот на […]

ГОЛЕМ СИ ГОСПОДИ:Молитва на болен за негово исцеление!

admin22

Господи, Боже мој, повикав кон Тебе и Ти ме исцели (Пс. 29:30) Господи, Исусе Христе, Спасителу наш! Од љубов кон луѓето Ти слезе на земјата за да ги спасиш оние што загинуваат. Ти, со милостивата Твоја рака, ги исцели болестите и немоќите на оние, кои ја побараа Твојата божествена помош, […]

Овие 4 хороскопски знаци имаат исцелителни моќи: Со само еден допир, тие можат да ни ја одземат болката

admin22

Некои луѓе се раѓаат со исцелителни моќи. Со само еден допир, тие можат да ни ја одземат болката што не мачи и да нè натераат да се чувствуваме подобро. Според истражувањето на астролозите, луѓето родени под овие 4 хороскопски знаци, за кои ќе ви кажеме за денес, имаат енергија што […]

Експертите објаснија зошто жените повеќе заболуваат од рак од мажите

admin22

Научници од Велика Британија откриле дека жените добиваат карцином многу почесто од мажите. Според нив, бројот на случаи кај посилниот пол е шест пати помал и една од причините за тоа може да биде дебелината, според Cancer Research UK. Според статистичките податоци, нездравиот начин на живот често доведува до карцином, […]

Ризвановиќ за Апасиев: Не знам кој нормален соговорник сега би седнал со него на дебата

admin22

ПР на Апасиев беше добар досега, повторно успеа да го сврти вниманието, но згреши, премногу го спушти сопственото ниво на комуникација. Значи не зборуваме за фамозното кршење на политичката коректност за која екстремните десничари и левичари тврдат дека е наметната од неолибералите, што е ноторна глупост, се разбира. Сега имаме […]

Путин објави: Ја направивме првата вакцина против вирусот! И ќерка ми ја тестираше!

admin22

Претседателот на Русија, Владимир Путин објави дека во Русија е направена првата вакцина против опасниот вирус. „Колку што знам, утринава, првпат во светот, е регистрирана вакцина против вирусот“, кажа Путин на состанокот со членовите на Владата. Путин кажа дека знае за вакцината која е ефикасна, па формира стабилен имунитет и […]

ТАЖНО: Иако починал од Ковид-19 пред 3 месеци неговото куче сеуште го чека пред болница

admin22

Седумгодишно куче по име Xiao Bao, што значи „мало богатство“ на кинески, уште еднаш докажа дека кучето е навистина најдобриот пријател на човекот. Неговиот сопственик бил хоспитализиран во болницата во Вухан во февруари поради инфекција со коронавирус, а починал само пет дена подоцна. Xiao Bao чекаше трпеливо во ходникот во […]