Исламовиќ тврди: Буштур не пиеше алкохол вечерта, мора да му откажало срцето

admin22

Што ти е животот! Отиде човекот, како да неразговаравме лежерно и се шегуваме минатата вечер. Не можам да верувам дека го нема повеќе нашиот Буштур, вели Ален Исламовиќ, кој со игра на судбината, беше меѓу последните луѓе што имаа шанса да разговараат со кошаркарската легенда Благоја Георгиевски Буштур, кој загина […]

(ВИДЕО) ПЕКОЛНО ЛОШО: Ја бојадисала косата и за една ноќ главата и пораснала двојно

admin22

Естели е 19-годишна девојка која преку ноќ го промени изгледот кога едно бојадисување на косата и направи зло. – Ја бојадисав косата, а тогаш главата почна брзо да ми расте, се додека не морав да се борам за живот. И тоа поради една хемикалија што ја имаше во бојата за […]

НЕМА НЕШТО ПОСЛАТКО: Постојано и зборувал додека била во стомакот – веднаш по раѓањето го препознала

admin22

Ако некогаш сте се посомневале во тоа дека бебињата слушаат сè што се случува додека се во стомак, оваа приказна ќе ви го докаже спротивното. Тарсила Роса и Флавио Дантас со нетрпение чекале да им се роди ќерката Антонела. Флавиот бил толку возбуден, што секојдневно, откако доаѓал од работа, прво […]

Огромно БРАВО за Македонците во Дортмунд сложно ја градат црквата Св. Кирил и Методиј

admin22

Македонците во Дортмунд за многу брзо време ја подигнаа православната црква „Св. Кирил и Методиј“. За помалку од една година во Дортмунд, Германија на дело се покажа слогата, љубовта и единството на Македонците во таа околина и пошироко. Црковниот одбор со протојереј Душко, организирано сите донации ги наменија за градба […]

360 степени: Не 11, туку 42 камиони со РДФ-отпад од Италија влегле во Македонија

admin22

Царинските власти потврдија дека 11-те камиони запрени завчера на граничниот премин „Богородица“, натоварени со т.н. РДФ-отпад, биле само дел од поголема пратка и дека додека се чекаат резултатите од испитувањата за содржината на товарот, некои камиони веќе се пристигнати во Скопје. Осум камиони со гориво од отпад пристигнаа во царинско […]

Пол Глоба со важни вести за парите и успехот што влијае на сите хороскопски знаци

admin22

Многу астролози, вклучувајќи го и светски познатиот Пол Глоба, ја дефинираат 2020 година како многу тешка, но крајно продуктивна година – ако се користи правилно. Карактеристична карактеристика на белата метален стаорец е година што започнува со 12-годишен календарски циклус. Едноставно кажано, што и да ви се случи оваа година ќе […]

Една едниствена причина поради која добрите вработени даваат отказ – не е платата

admin22

Во девет од десет случаи, кога вработениот вели дека сака да си оди за подобро платена работа, тоа не е вистина. Зошто луѓето даваат отказ? Секако, постојат многу причини: пари, работното време, локацијата, недостатокот на интерес… За Алисон МекМахон, експерт за човечки ресурси и директор на компанијата TwoFold, најголемата причина […]

Свадбените фотографи ни откриваат јасни знаци кои покажуваат дека парот ќе се раздели!

admin22

Група на свадбени фотографи ги откриле „црвените знамиња“ што ги забележале за време на церемониите што ги снимиле со години. Според нив, овие дела на младенците биле јасни знаци дека паровите ќе се разделат. Има многу чудни приказни што се случувале за време на свадбите и ни беа раскажани и […]

(ФОТО) Стара Ромка ми ја откри тајната за совршените ќофтиња

admin22

„Долго време готвев ќофтиња како и обично. Јас ги правам со мелено месо и купувам обичен бел леб што го додавам во месото. Потоа ставав кромид и лук и ги пржев во тава. Но, по многу долго време, ги изедов највкусните ќофтиња приготвени од една стара циганка“, така читателот на […]

(ФОТО) Обајвено трогателно писмо на принцезата Дајана до нејзините синови пред 24 години ја потресе јавноста

admin22

Поранешниот економист на кралското семејство Дејан Пол Барел (60) објави на Инстаграм трогателно писмо од принцезата Дајана до нејзините синови Хари и Вилијам. Британецот работел со Дајана 10 години до нејзината трагична смрт во 1997 година. По инцидентот, тој често зборувал за животот во кралското семејство и објавил неколку книги […]