Св. Никола: Сè што фатил – позлатил, сè што рекол – се случило

admin22

Утре, 19ти декември е празникот Св.Никола – празник посветен на овој чудотворен светец. Многу семејства го сметаат за свој заштитник и на овој ден во кругот на семејството и пријателите ја прославуваат куќната слава во чест на неговото име. Кој бил Св.Никола? Никола бил син единец на моќни и богати […]

Астрологот Пол Глоба со лоши вести за 4 хороскопски знаци: Осудени на осаменост

admin22

Секој од нас сака да најде вистинска љубов. Оние кои веќе ја пронајдоа својата втора половина се помеѓу среќните. За другите, процесот продолжува. Но, понекогаш имаме чувство дека нема да ја најдеме вистинската личност. Меѓутоа, сега познатиот астролог Пол Глоба објави ноќнарска вест која може директно да ги собори претставниците […]

(ФОТО) Вака изгледа жената која Мистер Бин ја напушти по 25 години брак

admin22

Тешко е да се најде некој кој не знае кој е Мистер Бин и кој не ги гледал сите негови авантури. Тој е вистинска легенда, а комичните и смешни ситуации во кои се наоѓа се претежно смешни. Сепак, тој се чувствува навистина удобно во целата оваа какафонија. Сите се исто […]

ВНИМАВАЈТЕ: Овие 4 хороскопски знаци ќе бидат постојано изневерувани во 2020 година!

admin22

Кога станува збор за посветеност во љубовта, има претставници на некои хороскопски знаци кои не се по природа за да бидат верни на некого за цел живот. Тие сакаат да имаат повеќе од еден партнер, а тие лажат. Додека некои хороскопски знаци се подготвени за нивната врска и семејство, други […]

Утре е Св. Никола а оваа стара приказна раскажува зошто сите го почитуваме овој светец

admin22

Свети Никола е голем празник, а како слава го има секое второ македонско семејство. Трпезата е посна, а Свети Никола се смета за заштитник на морињата. Христијаните веруваат дека Свети Никола Чудотворец на многу пати ги спасувал изгубените бродови и поради тоа тој е заштитник на морепловците, рибарите, бродовите. Во […]

Кинескиот хороскоп открива кој ќе се збогати и кој ќе има проблеми во 2020 година

admin22

Следната 2020 година е Метал стаорец според Источниот календар. Ќе донесе и нови проблеми и драматични пресврти во вашиот живот, како и нови радости. Некои од вас ќе добијат нови големи финансиски придонеси. Сепак, ќе има нешто за секого, токму она што ве чека точно според вашиот хороскопски знак, утврден […]

(ФОТО) Турските актери Фахрие и Бурак го покажаа лицето на прекрасното малото синче

admin22

Фахрие Евџен и Бурак Озчивит досега вешто го сокриваа лицето на првото дете. Славниот турски пар не објавуваше фотографии од синчето. Но, убавата актерка, кај нас позната по серијата „Кога лисјата паѓаат“, ги изненади фановите со мини-фотосесија со малиот Каран. Фахрие и Бурак станаа родители во април минатата година.

Бегајте подалеку од овие три хороскопски знаци!

admin22

Не сите луѓе се карактеризираат со искрено изразување на чувства. Покрај тоа, овој квалитет зависи многу од хороскопската група на која припаѓа оваа или таа личност. Професионалните астролози се убедени дека индивидуалните знаци на зодијакот не можат воопшто да сакаат. Значи, излегува дека постои „црн список“ на хороскопски знаци кои […]

За првпат по Хаг, Јохан распали по Бошковски: Црни Љубе, помина твоето време во политиката

admin22

Статус на Јохан Тарчуловски: ,,Гледам дека Љубе седнат во скутот на Заев се интересира за ТВ дуел со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски. Од друга страна, интересот на ВМРО-ДПМНЕ е да има ТВ дуел со оној кој што му диктира на Љубе вака да пишува, а тоа е Зоран Заев, се […]

Петар Поповски: Целата бугарска историја е градена врз фалсификати, со кражби од македонска национална историја

admin22

ВО ВРЕМЕТО НА МАКЕДОНСКИОТ ЦАР САМОИЛ НЕ ПОСТОИ ДРЖАВА ПОД ИМЕТО БУГАРИЈА! Во времето на Македонскиот цар Самоил не постоела држава под името „Бугарија“. Таа, тогаш мала државичка, го носела името “Паристрија“ и тоа име е се’ до 1878 година. Таа земја под името „Бугарија“ започнала да се именува дури […]