Може ли да се заразиме со „Корона вирус“ купувајќи од Aliexpress?

admin22 1

Паниката од новиот корона вирус се шири и во нашата земја, а најновата дилема која се појави кај граѓаните е дали со овој вирус може да се заразат и преку прием на пратка од Кина, од каде масовно се порачува техничка стока, гардероба, а меѓу најчестите пратки се слушалки за […]

Ова се хороскопските знаци кои се најголемите енергетски вампири! Негативниот победник е…

admin22

Имате слушнато за енергетски вампири, нели? Ако се прашувате како да го препознаете овој вид на луѓе, тогаш знајте дека хороскопските знаци имаат многу удел во оваа лоша приказна. Постојат различни начини на вампиризам за различни карактери. Едно заедничко е што енергетскиот вампир ја избира жртвата и на еден или […]

5-те хороскопски знаци на кои не им е судено да бидат богати

admin22

Многу луѓе знаат дека парите дефинитивно не ја купуваат среќа. Но, тие можат да го направат животот многу полесен. Покрај тоа, парите ви даваат повеќе можности да најдете нешто што ќе ви донесе радост. Сепак, богатството не е достапно за сите хороскопски знаци. Плодот од напорната работа е да се […]

ПРВ ПАТ ПРОЗБОРЕ: Пилитот Курт кој скоро две години го летал хеликоптерот на Коби

admin22

Светот се уште не се соземал од големата трагедија во која од овој свет си замина големата легенда Коби Брајант. Коби вчера го загуби животот во пад на неговиот хеликоптер во близина на Лос Анџелес. Во хеликоптерот на кобниот лет имало уште осум лица, вклучувајќи и ја и неговата 13 […]

ГИ ИМАМЕ СИТЕ ВО СВОЈОТ ДОМ: 9 опасни работи што можат да ве убијат

admin22

Дознаваме дека има 9 опасни работи во домот на сите кои ни го загрозуваат животот, без притоа да се посомневаме во тоа. Тие се сместени во кујнските ормани, во бањата .. низ целиот дом и за жал е тешко да се живее без ниту еден од нив. Сепак, добро е […]

Кејт која 8 години не ја измила косата раскажа за неверојатната промена

admin22

Девојчето стана позната на Интернет со … нејзината неизмиена глава. Кејт Гозон доби над 306 милиони лајкови на платформата TikTok и беше интервјуирана од Алуре. Девојчето сподели како се чувствува откако не ја мие главата со шампон 8 години. 16-годишно девојче од Северна Каролина, САД, престанало да ја мие косата […]

Како брзо и лесно да го решете го проблемот со влага дома?! Делува на врати, прозорци, плочки и ѕидови

admin22

Во зима кога температурите се ниски, може да настане влага која е опасна по здравјето на човекот. Се создава лош мирис, алергии, а проблемот најдобро е да се реши уште на самиот почеток и да се сосече во корен. Природно, може да се обидете да го решите овој проблемот со […]

Денеска се слави Преподобен Гаврил Лесновски, роден во Македонија

admin22

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 15 jануари. Денеска е Преподобен Гаврил Лесновски. Тој бил родум од Македонија, Словен по потекло, од село Осиче, паланечко. Живеел во 11 век. Свети Гаврил бил монах пустиножител. Се подвизувал 30 години во Лесновската планина близу Кратово, откако претходно изградил црква и […]

ЧУВАНА ТАЈНА: Овој детал од свадбата на Цеца и Аркан никој не го знае!

admin22

На 19 февруари 1995 година, кога Светлана Ражњатовиќ и Жељко Ражњатовиќ се венчаа беше направена гламурозна веселба во хотелот Интерконтинентал. Меѓутоа, сите гости паметат една работа. Брачниот пар ја прекинале веселбата и ја напуштиле свечената сала. Минута претходно младоженецот се обрати на гостите кои биле изненадени и објаснил поради што […]

Овие најдобро е да се знаат на памет: Молитви кои православните христијани често ги кажуваат

admin22

Слава ти Боже наш Слава ти Царе Небесен, Утешителу, Дух на Вистината кој си на секаде и се исполнуваш, ризница на добрините, Животодавче, дојди, вселисе во нас, очисти не од секаква нечистотија и спаси ги Благи, душите наши. Свети Боже, Свети Силни, Свети Бесмртни, Помилуј не. (3) Пресвета Троице помилуј […]