Трогателна исповед на Симона: Тешко ви е во изолација? Прочитајте ја моја приказна.

admin22

Скоро цела бременост во кревет дома, во една положба. Јадење со лежење, мочање у лопата по болници!!! Зборувај ми за изолација. Две недели без да ја видам ќерката ни мажот ни никој на ПИН во кревет. Ни тв ни ништо!!! Ќерка ми плачеше по тел ми викаше мамо те сакам […]

(ВИДЕО-ФОТО) ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИ ЧАС: Уапсени 3 мигранти во Кисела Вода

admin22

Пред поливина час во скопска Кисела Вода се приведени три лица. Неофицијално станува збор за тројца мигранти. Според видеото кое стигна до нашата редакција мигрантите се приведини кај познатиот триаголник „Шампионче“ во скопска Кисела Вода. Уапсени се две машки и едно женско лице, но не е познато од која земја […]

Граѓаните кои имаат потреба од итна медициска помош за време на полициски час, можат без никаква дозвола да појдат до здравствена установа

admin22

Граѓаните кои имаат потреба од итна медициска помош за време на полициски час, можат без никаква дозвола да појдат до здравствена установа. Доколку бидат запрени од полиција потребно е да кажат каде одат, а доколку пак тоа го злоупотребат ќе следат санкции. Ова денеска го соопшти дополнителната заменичка на министерот […]

(ВИДЕО) На спектакуларен начин жителите на Вухан ја прославија слободата

admin22

Спектакуларна прослава подготвија властите од кинескиот град Вухан откако беше прогласена победа над коронавирусот. По цели 76 дена целосна изолација, кинескиот град Вухан од каде што и потекнува коронавирусот, конечно прогласи „слобода“, односно победа над болеста. Лекарите ги вадат маските во кинескиот град Вухан, а коронавирусот е победен. Ова е […]

Информација за издавање дозволи за движење за граѓани и вработени во услови на ограничено движење

admin22

Владата на Република Северна Македонија информира кои институции даваат дозволи во услови на ограничено движење на граѓаните на целата територија на државата и за кои категории на граѓани. Во категорија на дозволи кои ги издава МИОА се опфатени: • Претставници на институции за кои со одлука на Кризниот штаб на […]

ДАЛИ Е ПРОНАЈДЕН ЛЕКОТ: Започна тестирањето кај луѓе со вакцина финансирана од Бил Гејтс

admin22

Во Соединетите Американски Држави, започна тестирањето со вакцина финансирана од страна на милијардерот Бил Гејтс. 40 лица, доброволци ја примија првата вакцина која што имаше одлични резултати кај животните. Станува збор за вакцина која што ја направи американската компанија „Иновио“, а истата доби зелено светло за вакцинирање од страна на […]

Д-р Михаилов: Хомеопатично решение против коронавирус

admin22

Д-р Атанас Михајлов е еден од најпознатите фитотерапевти и хомеопати во Бугарија. Во својата долгогодишна пракса, тој докажа со текот на времето дека рецептите кои се еколошки не се полоши од апчиња и терапии со лекови. Денес ќе ве запознаеме со неговите највредни совети за инфекциите и особено со коронавирусот, […]

Почина 27-годишната родилка од Куманово позитивна на корона вирус

admin22

Министерството за здравство со големо жалење ја информира јавноста дека предмалку почина родилката позитивна на Ковид-19 од Куманово на 27 години. Таа на 30 март на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје роди недоносено машко новорoденче, негативно на вирусот. Родилката беше префрлена на Инфективната клиника на 31 март поради […]

МЗ: Двајца починати, потврдени 18 нови случаи на Коронавирусот во последните 24 часа

admin22

Министерството за здравство информира дека на Клиниката за инфективни и фебрилни состојби во Скопје почина едно лице од Куманово на возраст од 73 години. Во својот стан во Кавадарци е пронајдено починато лице на возраст од 44 години, кај кого постмортем е земен брис и истиот вчера потврдил присуство на […]

Градоначалникот Дука: Дебар продолжува да нема заболени од коронавирус

admin22

Дебар неколку денови по ред нема нови заболени од Коронавирус. Ова денеска го изјави градоначалникот Хекуран Дука кој нагласи дека воедно се очекуваат и резултати на земените 13 брисови од лица кои имале одредени симтоми. Тој додаде дека со оглед дека нема нови заболени бројката на болни од короинавирус останува […]