Се започнува од ова место: Никогаш немало поголеми неверства во бракот и врските како сега!

admin22

Не велиме дека во минатото немало неверства, напрптив, но фактот што денес е многу полесно за луѓето да стапат во директен контакт едни со други, е всушност главната причина зошто има толку многу изневерени партнери во љубовните врски. Се започнува на социјалните мрежи, бидејќи може да контактирате со кого сакате […]

(ВИДЕО) КАРЛЕУША ПОВТОРНО ВО АКЦИЈА: Нова се*си снимка кружи низ интернет

admin22

Јелена Карлеуша сите ја знаат во многу изданија и пози, но сега ги изненади следбениците повеќе од било кога. View this post on Instagram Golden Barbie ✨✨✨ A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on Dec 1, 2019 at 5:59am PST Јелена се стегнала во златен комбинезон, кој совршено ги […]

Пророштво на Баба Ванѓа за 2020 година: Не ни се пишува арно

admin22

Познатата македонска слепа претскажувачка родум од Струмица, Вангелија Димитрова Гуштерова, попозната како баба Ванѓа починала во 1996-та година, а тоа што го предвидела за животот нè тера малку да размислиме. Позната и како „Балканскиот Нострадамус“ наводно ги предвидела цунамито во источна Азија во 2004-та година, нападите на 11-ти септември 2001-та […]

(ФОТО) ПАЗЕТЕ СИ ГИ ДЕЦАТА: Вода со канабис во скопските маркети

admin22

Релакс водата во чиј состав има канабис веќе се продава на рафтовите во еден ланец на маркети, а може да се набави и со еден клик на интернет Вода за пиење која во својот состав има канабис од неодамна може да се види на полиците во еден ланец на маркети. […]

ОВАА СРЕДА ГОЛЕМ ПРАЗНИК: Мајките кои немаат деца се молат за нив, а еве што никако не смеете да држите во раце!

admin22

Утре се празнува Воведение на Пресвета Богородица во храмот, што народот го вика Света Пречиста или само Пречиста. Спаѓа во дванаесетте големи христијански празници. Се смета за женски празник и повеќе го празнуваат младите жени, особено оние што немаат деца. Евангелистите сведочат дека праведните Јоаким и Ана долго немале деца. […]

Боки13: Ќе стојам во судница до последната капка крв

admin22

Бојан Јовановски или Боки 13 кој е првоосомничен во Рекет, денеска пред Судот истакна дека не е виновен. – „Не се чувствувам добро и едвај стојам, жалам што тоа денес е така, но ќе кажам дека не чувствувам вина ниту за кривичното дело примање награда за противзаконито влијание, ниту за […]

(ВИДЕО) РЕТКО КОЈ ЗАБЕЛЕЖАЛ: Избегната голема трагедија на свадбата на Вељко и Богдан

admin22

Свадбата на деценијата веќе е во полн ек а сватовите ја земаа невестата од родниот Титл. И додека Вељко пристигна утрово по невестата сватовите излегоа да ги пречекаат Цеца и нејзиниот син пред вратата. Една од нив беше и бабата на Богдана која сакаше да се поздрави со пејачката и […]

(ФОТО) ВЕЉКО РАСПАЛИ: Само што се ожени одма почна да се жали од сопругата

admin22

Синот на фолк пејачката Цецa Ражнатовиќ, Веjко Ражнатовиќ штотуку заплови во брачните води, а веќе има забелешки. Пред само една недела, тој и кажа судбоносно „да“ на својот бремена избраничка Богдани Родиќ, сега Ражнатовиќ и веќе се жали на неа. На својот Инстаграм профил, Веjко објави слика од Марлон Брендо […]

УХМР СО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Што да очекуваме од вечерва

admin22

Времето денес ќе биде претежно облачно, во утринските часови во јужните делови со врнежи од дожд. По одделни котлини ќе има појава на магла. Времето утре ќе биде Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. По одделни котлини ќе има појава на […]

Две лица повредени во сообраќајка кај скопската Железничка станица

admin22

Две лица се повредени во сообраќајна незгода што се случила утринава во 3:35 часот на крстосницата на булеварите Кузман Јосифовски Питу и Никола Карев во Скопје, кај Железничката станица. Како што потврдија за МИА од МВР, незгодата се случила меѓу патничко возило „Форд Фокус“ со скопски регистарски ознаки управувано од […]