Исповед на Милена: Сопругот ми почина пред две години а јас се вљубив во соседот, фамилијата веднаш ме отпиша

admin22

Колку време е потребно за една вдовица да престане да жали и да продолжи со животот? -Сопругот замина на работа, а оттаму ми јавија дека умрел, едноставно паднал и престанал да дише. Што да правам, со мало дете останав сама, и наместо таа трагедија да е доволна, лоши работи продолжија […]

KОНЕЧНО И КАЈ НАС: Евтина куќа која се гради за ЕДЕН ДЕН – квадрат чини 190 евра

admin22

Изградба на куќа за само еден ден е сон за секој домаќин! Овој сон е лесно остварлив, бидејќи таквата технологија веќе е измислена и со години се применува во Канада, САД и Рудија. Станува збор за градежни панели кои веќе имаат вградена изолација, димензиите се прават по нарачка и се […]

Погледнете ја куќата во која е роден Зоран Заев и селото во кое растел (видео)

admin22

Зоран Заев е роден на 8 октомври 1974 година во Струмица. Родителите на Заев имаат потекло од струмичкото село Муртино. Заев основно и средно образование завршил во родниот крај. Дипломирал на економскиот факултет во Скопје во 1997 година, а потоа се запишал на магистерски студии на истиот факултет, на студиската […]

ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА: Италијанец и Албанец уапсени во „Сити мол“

admin22

Вчера попладне, жител на Албанија и еден Италијанец биле уапсени поради сомнение за тешка кражба, пренесуваат од МВР. „На 19.02.2020 околу 16.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје во Трговскиот центар „Сити мол“ ги лишиле од слобода К.Г.(44) од Албанија и П.Г.(49) од Италија, поради основано сомнение за сторено кривично […]

Татко му го прашал каде е мајка му,па открил ужас: синот Никола ја погребал во дворот

admin22

Никола Ф. ја завиткал мртвата мајка Душица минатата година во ќебе и ја погребал надвор од куќата Никола Ф. (24) од Башки Градиште е уапсен под сомнение дека ја закопал мајка му Душица во дворот на семејниот дом на улицата „Шам Михаил“ минатата година! Морбидната приказна е откриена кога таткото […]

Сопругата го натерала младоженецот да ја избрка неговата мајка од свадбата , еве што направил

admin22

На една свадба, младоженецот седнал на свадбената маса до неговата мајка, поради што сопругата не била пресреќна, па го запрашала зошто и старицата е со нив на маса. „Веднаш да ја исфрлиш од овде- рекла невестата, на што сопругот ништо не одговорил, при што таа продолжила да настојува за да […]

Дали пиете благо или горко кафе: Тоа е добар знак за дали ќе бидете богати

admin22

Знаете ли за онаа изрека „кој пие горко кафе, животот му е сладок“? Е, па сега таа теорија е научно докажана. Луѓето кои во кафето или чајот ставаат две или повеќе лажици шеќер, веројатно се посиромашни од оние кои додаваат помалку, открило едно истражување. Студиите кои се спроведени во магазинот […]

Радувајте се, ќе има пари: Денес најсреќен ден за овие хороскопски знаци

admin22

РАК Немате премногу обврски денес, па ова ќе ви биде одличен ден за одмор и релаксирање. Во љубовта ќе имате впечаток дека сте ја пронашле својата сродна душа. Уживајте покрај љубеното лице. СКОРПИЈА Денес ќе ви пристигне мал прилив кој ќе ви ја врати самодовербата. Ќе забележите дека и членовите […]

(ВИДЕО) МОНСТРУМ РОДИТЕЛИ: Толку силно и многу го тепале Тони, што останал без двете нозе

admin22

Паула Хаџел (52) , мајка на осум деца и нејзиниот сопруг Марк го посвоија петгодишниот Тони , кој уште како бебе бил толку многу тепан , што докторите морале да му ги ампутираат двете нозе. И двајцата родители сега се во затвор на издржување казна од десет години. Но, Паула […]

Последната исповед на Јованка Броз: „Тито го киднапираа 13 денови, а кога се врати не беше истиот човек“

admin22

Јованка Броз, првата дама на СФРЈ, сопругата на претседателот Јосип Броз Тито. Нејзиниот живот и односот со Тито во еден дел ќе остане мистерија, пред сè затоа што Јованка по смртта на Тито била изолирана од јавниот живот. Меѓутоа, пред две години, сценаристот и режисер Милан Шарач, најавувајќи ја монодрамата-исповед […]