Швалерски хороскоп: Овие три знаци ќе ве изневерат без око да им трепне!

admin22

Секако дека и меѓу припадниците на овие хороскопски знаци има и верни, но тие се исклучоци што само го потврдуваат правилото дека овие три знаци се најголемите прељубници во Зодијакот. Близнаци Тие не планираат неверство, но со задоволство изневеруваат. Ако се посомневаат во верноста на саканата личност, простуваат, бидејќи ни […]

(ВИДЕО) Лиде Лиде сними песна за Венко: Го чекам мокра ко сирена

admin22

Лиде Лиде, дамата која македонската јавност ја запозна од пресовите на министерот за здравство, Венко Филипче, откако редовно оставаше коментари колку е вљубена во него, сега сними и песна за него. Песната е насловена како „Лиде на Венко“. Текстот и музиката се нејзини, а песната е снимена во студио кај […]

„Ми раскажа се за убиството“: Поранешниот цимер од затвор ќе му ја запечати судбината на Зоран

admin22

Судбината на Зоран Марјановиќ, сопругот на убиената пејачка на Гранд, Јелена Крсмановиќ марјановиќ, може да ја запечати неговиот цимер од ќелијата, кој вели дека Зоран му кажал се. Редакцијата на српски Телеграф добила писмо од човек кој тврди дека е цимерот на Зоран и дека знае се за убиството кое […]

Ако имате недвижен имот а не го коритие ќе плаќате тродупло: Законот помина на прво читање во собрание

admin22

На денешната седница, пратениците го поминаа во прво читање предложените измени на Законот за даноците на имот, со кои се предвидува трипати повисока стапка на данокот за недвижен имот кој не се користи од страна на сопственикот или не се издава под закуп подолго од шест месеци во текот на […]

Ставете лук во уста и држете околу 30 минути: Ефектот е зачудувачки

admin22

Лукот, освен што со своите антибактериски дејства лекува настинки и грип, тој е мошне употребувана билка во многу други здравствени ситуации. Една кинеска метода е да земете парче лик и секое утро да го ставите во уста и држите околу 30 минути, како бомбона. Ефектот е зачудувачки, Преку плунката ефектот […]

За Велигден и Рамазан Бајрам можно е пократок полициски час и отворање на летните бавчи во локалите

admin22

Главниот кризен координативен штаб по препорака на Комисијата за заразни болести ќе предложи на наредната седница на Владата да се усвои одлука со која постојните мерки кои се со важност до 20 април 2021 година (вторник), да продолжат да се применуваат до 27 април 2021 година (вторник). Следната недела, Главниот […]

Хронично болните и луѓето со попреченост извисени за вакцинација

admin22

Хронично болните и луѓето со попреченост се чувствуваат извисени за вакцинацијата. Се повеќе реакции стигнуваат и до редакцијата на Телма, во кои се вели очекувале тие да се најдат на приоритетната листа наместо судиите, обвинители, медиумски работници и пратениците. ИМАМ 62 ГОДИНИ И СУМ ОПЕРИРАНА, СО ЕДНО БЕЛОДРБНО КРИЛО И […]

Овие хороскопи неделава ќе заработат пари, а овие ќе освојат нечие срце

admin22

Оваа седмица среќата најмногу ќе им се насмевнува на Вагите, Биковите и на Рибите. Проверете што го очекува вашиот хороскопски знак. ОВЕН (21 март – 20 април) Љубов Ќе ви се чини дека љубовта ви бега од рацете за само милиметар. Тоа ќе ве нервира и натажи. Треба да разберете […]

Тажната приказна за Драган Бијелогрлиќ: Најголемата трагедија во неговиот живот

admin22

Актерот и режисер Драган Бијелогрлиќ е омилен во своето родно место, а и Баранда е негова слабост. Секое лето го минува таму, меѓу своите, а и нема сосед кому не му дал, барем мала, улога во своите филмови. Екипата на српски Блиц плус го посета родното место на познатиот актер, […]

Видовитиот старец предупредува: Не правете го ова за да не ги проколнете децата!

admin22

Старецот Пајсие кој живеел на Света Гора укажува дека луѓето кои некои од родителите ги проколнал секогаш во животот настрадуваат. Немојте да дозволите нешто такво да се случи и со вашето дете па цел живот да се каете и да страдате. Доколу родителот го проколне детето тогаш страдањето е неизбежно. […]