Видовитиот старец предупредува: Не правете го ова за да не ги проколнете децата!

admin22

Старецот Пајсие кој живеел на Света Гора укажува дека луѓето кои некои од родителите ги проколнал секогаш во животот настрадуваат. Немојте да дозволите нешто такво да се случи и со вашето дете па цел живот да се каете и да страдате. Доколу родителот го проколне детето тогаш страдањето е неизбежно. […]

Марко се ожени за 20 години помлада Албанка: Одел 3 пати во Албанија, оставил 50 евра под шоља, купил златно ланче, прстен…

admin22

Марко Милутиновиќ од село Дрежник кај Ужице со години барал жена за брак, но кога годините го стигнале, а немало жени на видик, решил да се ожени со Албанка. Се распрашувал подолго време, одел неколку пати до Скадар, но сите таму барале по 3-4.000 евра за да му донесат невеста. […]

Норвешкиот научник кој утврдил врска меѓу вакцината на „АСТРАЗЕНЕКА“ и смртните случаи, криел дека земал пари од „ФАЈЗЕР“

admin22

Во последните пет години, норвешкиот хематолог Пал Андре Холме примил над еден милион круни од „Фајзер“ и „Баер“, објави норвешкиот весник „ВГ“. Тој и уште неколку негови колеги се автори на научната студија во која е утврдено дека смртните случаи од згрутчување на крвта кај тројца здравствени работници во Норвешка […]

ЧУДАТА ДОАЃААТ: ЛАВ и уште 3 ЗНАЦИ на кои 2021 година им носи ГОЛЕМА ВЕСТ

admin22

БЛИЗНАЦИ Чуда се случуваат на оние кои веруваат во нив. Ние сме сигурни дека вашата вера нема граници и судбината одлучила да исполни една голем ваш сон. Чекањето вреди кога конечно ќе се заврши на најдобар можен начин. Со вашата партнерка конечно ќе си имате бебе. Сон, чекан и толку […]

Кардиолог кој ја шокираше јавноста: Мастите го чуваат здравјето, нас не дебелее само ова!?

admin22

Безброј пати досега сме слушнале дека мастите се штетни за здравјето, бидејќи ги запушуваат артериите, го зголемуваат ризикот од срцеви болести и дебелеењето. Но, британскиот кардиолог др. Асим Малхота го тврди спртивното. И далеку од тоа дека е единствен. Имено, новото истражување покажало дека непријателот број еден за вашето тело […]

Спас за дијабетичарите: Печурка која го намалува нивото на шеќер во крвта за 40%

admin22

Печурката по име Корпинус коматус (Coprinus comatus) го намалува нивото на шеќери во крвта за над 40% и тоа верувале или на во рок од еден час по конзумирањето, а нејзиното дејство трае повеќе од 6 часа. Таа е добар лек за шеќерните болести, богата е со калиум, калциум, бакар, […]

ЗА МАКЕДОНЦИТЕ: Албанија воведе двонеделен карантин, а границите на Грција остануваат затворени

admin22

Мерки за спречување на коронавирусот, воведуваат соседите на нашата држава. Албанија од денеска воведува двонеделен карантин за сите кои влегуваат на нејзина територија од Северна Македонија и од Грција. Одлука за тоа вчера донесе Комитетот на експерти за справување со пандемијата и истата ќе биде во сила до 3 мај. […]

Денеска во 12: Протест на угостителите и туристичките работници

admin22

Туристичко-угостителскиот сектор денеска ќе протестира пред Владата се до исполнување на нивните барања. Бараат еднократна финансиска помош за регистрираните угостителски објекти на кои повеќе од една година им е забранета примарната дејност со уредба на Влада, како и мораториум или репрограмирање со грејс период на кредитите од комерцијалните банки и […]

Не сте ни свесни како успеале-Овие хороскопски знаци секогаш знаат како да го добијат тоа што го сакаат!

admin22

Суптилно и на начин препознатлив само за нив, тие секогаш успеваат да дојдат до посакуваниот резултат. А вие, не сте ни свесни како успеале во тоа! Ако сте еден од овие знаци, со сигурност ќе се препознаете. Овен Не само што знаат да го решат секој проблем кој ќе се […]

Овие хороскопски знаци утре животот ќе ги израдува со прилив на пари

admin22

Јарец Денес ќе ви пристигне мал прилив кој ќе ви ја врати самодовербата. Ќе забележите дека и членовите на вашето семејство ќе сакаат да се вклучат во решавањето на вашите финансиски проблеми. Тие ќе ви предложат некои невообичаени методи кои со долгорочна примена би дале одлични резултати. Можеби нивните размислувања […]