Дневен хороскоп: Ракот шармантен во љубовта, Овенот во нeстабилна финансиска положба

admin22

Овен (21.03 – 20.04) Финансиите не ви се претерано стабилни но планирате да се потрудите да ја поправите состојбата. Во љубовта можно е вашата љубомора да дојде до израз и тоа да започне сериозно да му пречи на партнерот. Бик (21.04 – 21.05) Можете да се надевате на тоа дека […]

ВИДЕО: Градоначалникот Наумоски ја демантира Баба Перса која денес ги критикуваше со премиерот

admin22

Откако жителка на Волково денеска ги критикуваше премиерот Зоран Заев и градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Наумоски, додека шетаа низ населбата, дека ништо не направиле во Горно мало и дека газат по кал, градоначалникот ја демантира. Тој, по посетата на Волково со премиерот, ја посети улицата на која живее жената […]

ЌЕ ИМА ЛИ УШТЕ ЕДНА СВАДБА НА ГОДИНАТА: Сестрата на Богдана во врска со синот на Брена

admin22

Сестрите на Богдана Ражнатовиќ и после свадбата се во фокусот на јавноста, особено Бојана, за која се зборува дека е во врска со синот на Лепа Брена, Стефан. Бојана и Наташа очигледно ја искористија популарноста на нивната сестра за и самите да го свртат вниманието кон себе. Веќе извесно време […]

Сметките за вода повисоки за 20 отсто: Давачка плус од месец ноември

admin22

Град Скопје воведе нова давачка – надомест за одржување на јавното градско зеленило, но она што ги иритира граѓаните е што ваквиот надомест е воведен без никаква најава ниту јавно известување. Надоместот за оваа давачка е во висина од речиси 20% од износот за снабдување со вода и одведување урбани […]

Се започнува од ова место: Никогаш немало поголеми неверства во бракот и врските како сега!

admin22

Не велиме дека во минатото немало неверства, напрптив, но фактот што денес е многу полесно за луѓето да стапат во директен контакт едни со други, е всушност главната причина зошто има толку многу изневерени партнери во љубовните врски. Се започнува на социјалните мрежи, бидејќи може да контактирате со кого сакате […]

(ВИДЕО) КАРЛЕУША ПОВТОРНО ВО АКЦИЈА: Нова се*си снимка кружи низ интернет

admin22

Јелена Карлеуша сите ја знаат во многу изданија и пози, но сега ги изненади следбениците повеќе од било кога. View this post on Instagram Golden Barbie ✨✨✨ A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on Dec 1, 2019 at 5:59am PST Јелена се стегнала во златен комбинезон, кој совршено ги […]

Пророштво на Баба Ванѓа за 2020 година: Не ни се пишува арно

admin22

Познатата македонска слепа претскажувачка родум од Струмица, Вангелија Димитрова Гуштерова, попозната како баба Ванѓа починала во 1996-та година, а тоа што го предвидела за животот нè тера малку да размислиме. Позната и како „Балканскиот Нострадамус“ наводно ги предвидела цунамито во источна Азија во 2004-та година, нападите на 11-ти септември 2001-та […]

(ФОТО) ПАЗЕТЕ СИ ГИ ДЕЦАТА: Вода со канабис во скопските маркети

admin22

Релакс водата во чиј состав има канабис веќе се продава на рафтовите во еден ланец на маркети, а може да се набави и со еден клик на интернет Вода за пиење која во својот состав има канабис од неодамна може да се види на полиците во еден ланец на маркети. […]

ОВАА СРЕДА ГОЛЕМ ПРАЗНИК: Мајките кои немаат деца се молат за нив, а еве што никако не смеете да држите во раце!

admin22

Утре се празнува Воведение на Пресвета Богородица во храмот, што народот го вика Света Пречиста или само Пречиста. Спаѓа во дванаесетте големи христијански празници. Се смета за женски празник и повеќе го празнуваат младите жени, особено оние што немаат деца. Евангелистите сведочат дека праведните Јоаким и Ана долго немале деца. […]

Боки13: Ќе стојам во судница до последната капка крв

admin22

Бојан Јовановски или Боки 13 кој е првоосомничен во Рекет, денеска пред Судот истакна дека не е виновен. – „Не се чувствувам добро и едвај стојам, жалам што тоа денес е така, но ќе кажам дека не чувствувам вина ниту за кривичното дело примање награда за противзаконито влијание, ниту за […]