(ВИДЕО-ФОТО) МВР ПОТВРДИ: Синоќа уапсени 3 мигранти во Кисела Вода

admin3

На 08.04.2020 во 19,00 часот на ул.“Дими Хаџи Димов“ во Скопје пронајдени биле три лица – мигранти: Ј.Б.(24) од Сирија, К.Б.(33) од Палестина и Р.М.(35) од Мароко. Тие биле приведени во Полициската станица Кисела Вода, за понатамошна постапка. Според видеото кое стигна до нашата редакција мигрантите се приведини кај познатиот […]

Османи го брани Реџепи и тврди дека не се заканувал, само барал помош

admin3

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи смета дека поглаварот на Исламската верска заедница, Сулејман Реџепи не упатил закана кон Владата, туку легитимно барање кое треба да се разгледа. Османи за „А1он“ вели дека Реџепи му се обратил нему со барање, бидејќи претходно, вицепремиерот барал од ИВЗ да ги затвори џамиите […]

Људмила: Ви давам два домашни рецепти за челичен имунитет за време на пандемија

admin3

Истакната лекарка д-р Људмила Емилова, од Бугарија, е позната по нејзините ефикасни рецепти за здрав живот, кои се златна алтернатива на многуте лекарства. Сега лекарката ни ги открива нејзините непроценливи совети и домашни лекови за челичен имунитет, кои ќе ни се и повеќе од потребни во моментот на пандемијата. 1. […]

„Веќе искинати хулахопки не фрлам, а сега ќе ви кажам зошто и вие да не ги фрлате“

admin3

Често откако ќе забележиме дека хулахопките се скинати или веќе не може да ги носиме, брзаме истите да ги фрлиме, а всушност еве на кои 6 начини може да ги употребиме. 1. Торба против молци Од хулахопките може да сошиете торба и истата да ја наполните со сува лаванда и […]

Нови заразени со корона кај нас, 30 починати: еве како е по градови

admin3

Во светот досега се регистрирани над 1,45 милиони лицa заразени со новиот коронавирус од кои се починати повеќе од 83,5 илјади, а оздравеле речиси 310 илјади. Кај нас, пак, со вчерашните 18 новозаболени пациенти, вкупната бројка достигна 617, а бројот на починати се зголеми на 30 откако вчера починаа три […]

Зекири распали по реисот Реџепи кој се закани дека ќе ја шири заразата со собири ако Владата ….

admin3

Реисот на Исламската верска заедница (ИВЗ), Сулејман Реџепи, им се закани на вицепремиерот Бујар Османи и на Владата дека ако не ѝ помогнат на ИВЗ, таа ќе ја повлече забраната за собири и тогаш нема да има сила што ќе може да се бори против епидемијата со коронавирусот, па вели, […]

(ФОТО) ВИСТИНСКА УБАВИЦА: Се смеевме на „Мистер Бин“, но дали сте ја виделе неговата ќерка?

admin3

Многу од нас пораснаа со безвременскиот хумор на популарниот лик Мистер Бин, кој брилијатно го толкуваше британскиот актер Рован Аткинсон. И иако најчесто поговорката дека „крушата под круша паѓа“, во неговиот случај, се случило токму обратното. Со други зборови, неговата ќерка Лили Аткинсон, е толку многу различна од нејзиниот татко, […]

Тешко може да ги прочитате: Ова се 3-те најкомплицирани хороскопски знаци

admin3

Без оглед колку изгледаат како отворени и достапни луѓе, некои од нив е тешко да ги прочитате и да разберете што точно мислат. Токму ова е една од карактеристиките на следните 3 хороскопски знаци. Тие се кои се обвиткани во превез на тајност, иако на прв поглед се изгледаат дружељубиво, […]

Ги излудуваат сите околу нив: тие се најтврдоглавите хороскопски знаци-бегајте од нив

admin3

Дури и ако тврдоглавоста во мала мера може да биде добра и корисна особина, некои луѓе се толку тврдоглави, така што ги излудуваат сите наоколу нив. Астролозите тврдат следните 3 хороскопски знаци важат за најтврдоглавите и најгорделивите. 1. Овен Овенот речиси никогаш нема да се извини. Ако се извини, тогаш […]

(ВИДЕО) Познат идентитетот на уапсените скопјани кои користеле флешери за да избегаат од полиција

admin3

МВР соопшти детали за двајцата скопјани кои користеле лажни флешери за да избегнат полициска контрола. -Вчера во 21 часот на ул.“Душко Поповиќ“ во населбата Бутел полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода Х.Љ.(34) и М.Љ.(45) двајцата од Скопје, кои со возило „шкода“ се движеле и покрај воведената забрана […]