Бев во брак 14 год, имаме 3 деца, а јас имам 3 швалерки: Не се каам, еве зошто

admin3

Приказните за прељуба не се никаква новина, ниту во Холивуд, ниту во реалниот живот. Напротив, се чини дека луѓето се изненадени кога некој ќе каже дека е лојален на партнерот. Едно неодамнешно истражување откри дека 90 проценти од луѓето сметале дека прељубата е непростлива, а од друга страна, 37 проценти признале дека ја изневеруваат својата партнерка. Со други зборови, непростливо е ако ние сме измамени, во спротивен случај – може да помине.

Австралиска страница објави разговор со човек по име Алан кој се согласи да зборува отворено за причините за неговата измама.

Алан е во брак 14 години и е татко на три деца. За време на неговиот несреќен брак, тој вели дека имал три афери. Неговата сегашна сопруга е третата љубовница и тој исто така вели дека таа го изневерувала сопругот додека била со Алан.

Пред неговата измама, вели Алан, тој дал се од себе за да разговара со сопругата и да и каже колку е несреќен, но дека таа не сакаше или не можеше да стори нешто за тој повод.

„На крајот, се разделивме целосно, не и се допаѓаше сексот, ме избегнуваше и не бевме повеќе веќе пар“, вели Алан.

Сепак, тој одлучи да не се разведе затоа што се надеваа оти бракот ќе им биде спасен.

Loading...

– Не знам како, но се надевав дека работите ќе бидат во ред и овие измами беа некој начин на кој го трошев времето додека бракот не се поправеше. Едноставно ги задоволував моите потреби додека се обидував да дознаам начин да го поправам мојот брак “, вели Алан.

За време на првата измама, вели Алан, сфатил дека неговата доверба полека се враќа.

loading...

– Сфатив дека сè уште ми се допаѓаат жени и имам што да понудам, иако мојата сопруга веројатно не би се согласила. Многу пријатели кои, исто така, ги изневеруваа своите сопруги, ми кажаа дека тие главно биле вклучени во афера затоа што се чувствувале запоставени и потценети, така што тоа било нивниот обид да се докажат достојни. Лично, во текот на мојата прељуба никогаш не сум почувствувал грешка на вината, што очигледно е доказ за тоа колку беше лош мојот брак. Не се плашев од тоа да ме открие жената, не мислев дека ќе биде крај на светот – вели Алан, додавајќи дека не мислел оти измамата е лоша работа во тој период.

– Јас и мојата сопруга сега сме многу посреќни, како и мојата поранешна сопруга а и поранешниот маж на мојата жена. Па сега четири лица се посреќни. Како е тогаш тоа лоша работа? Можеби, ако сте само толку несреќни, не е лошо да влезете во афера и да видите дали тревата е навистина зелена од другата страна на оградата – советува Алан.

А д-р Тами Нелсон, сексолог, во истиот текст вели дека, според нејзиното искуство, машката измама може да се класифицира во две категории: Будење на врската или раскинување.

Будењето во врска е сценарио кога мажот ќе сфати дека е во застоен брак и изневерува со цел да ги раскине работите. Од друга страна, во сценариото „раскинување“ мажот сфаќа дека нема спас  и заминува, но не мора тоа да биде со љубовницата.

Д-р Тами исто така вели дека повеќето луѓе не жалат за чинот на прељуба, туку за фактот дека повредиле друго лице.

loading...
Loading...
Next Post

Таткото на киднапираната Моника, скршен од болка: Времето минува, се плашиме од најлошо

Роберт Каримановиќ, таткото на девојчето Моника Каримановиќ (12), која наводно била киднапирана од Нинослав Јовановиќ, подобро познат како Малчанскиот бербер, моментно е во селото Глоговац, бидејќи тој вели дека се сомнева дека Малчанскиот бербер се движи по тој пат. „Немаме никакви сознанија во моментов, но мислиме дека тој се упатил […]