БИДЕТЕ ВНИМАТЕЛНИ: Овие 4 хороскопски знаци изгледаат како добри луѓе, но не се!

admin22

Веројатно не ви се случува често некој да ве изненади со некоја постапка на која што не сте се надевале. Вие мислевте дека тој е „душа човек“, блага и нежна личност, но токму тогаш ви го задава најлошиот удар.

Има и обратни ситуации, кога некој ви изгледа опасно, а ќе се испостави дека е сосема спротивно од тоа. Постојано се плашите од таа личност, страв ви е дека може да ви направи нешто лошо, а на крај ќе се испостави дека е душа од човек.

Во обидот да проникнеме каква е некоја личност, често напомош ја повикуваме астрологијата и нејзините учења за карактеристиките со кои што се родиле личностите во различните хороскопски знаци, па оние што го проучуваат хороскопот не ја изоставија ниту оваа тема.

Во категоријата на оние што изгледаат опасно, а не се, спаѓаат Близанци, Лав, Рак, Овен и Вага.

За разлика од нив, Девицата, Рибите, Водолијата и Јарците делуваат безопасно, но на нив треба да внимавате.

Loading...

На крај, постојат и такви кај кои што нема ниту шега, ниту измама – кои делуваат опасно, а и навистина се такви. Станува збор за родените во знаците Стрелец, Бик и Шкорпија

loading...
Loading...
Next Post

Многу му се радуваше на внучето, беше посветена мајка и сопруга

Не можам да најдам зборови за да ја опишам нашата Емче. Никогаш во животот не покажа разочарување, насмевката ѝ беше заштитен знак. Многу му се радуваше на внучето, беше посветена мајка и сопруга. Работеше во кафеаната „Боеми“ во Дојран, во кујната – открива Наташа Накова, прва братучеда на Емилија Динева, […]