Бишевац позитивен на коронавирусот

admin22

Сафет Бишевац, поранешниот пратеник и екс новинар е позитивен на коронавирусот. Информацијата ја сподели на фејсбук и напиша дека ги почитувал мерките на заштита.

Бишевац сега е кандидат за пратеник на ВМРО-ДПМНЕ.

„Се чувствувам одлично, засега немам никакви проблеми. Заедно со семејството во наредниот период ќе бидеме во излолација и под надзор на матичниот лекар, напиша Бишевац

loading...
Loading...
Next Post

(ВИДЕО) БРУТАЛНА ТЕПАЧКА ПРЕД МАРКЕТ: Клиент одбил да стави маска

Брутална тепачка пред маркет во Крагујевац се случила поради непочитување на безбедносните мерки поради епидемијата на коронавирусот, откако едно лице одбило да стави заштитна маска пред да влезе во маркетот, иако таа е задолжителна. Во таа прилика, се случил вербален конфликт помеѓу него членовите обезбедувањето Сето ова го забележал еден […]