Боки 13: Физички ме нападнаа во затворот, затоа задоцнив

admin22

Доцниме затоа што бев физички нападнат од затворски службеник, им се обрати обвинетиот Бојан Јовановски пред денеска да влезе во судницата каде што треба да продолжи судењето за Рекет.

Тој не појасни зошто бил нападнат, туку влезе во судницата во која е присутна и обвинетата Катица Јанева и нејзините адвокати. Присутна е и обвинителката Вилма Русковска.

Се чека уште судечкиот совет за да почне рочиштето на кое се изведуваат докази од УСБ то на Кичеец.

loading...
Loading...
Next Post

Крсто Мукоски: ВМРО-ДПМНЕ стана партија на криминалци – Од СДСМ доби аплаузи

Крсто Мукоски по долгогодишен молк денеска реши да се јави за збор во Собранието откако претходно, пратеникот Милошоски го прозва за серијата тендери кои ги добивал од Владата на СДСМ. Мукоски го обвини Милошоски и дека е криминалец и дека партијата има проблем со криминалци како него. Тој го обвини […]