Бугарски доктор откри моќен лек стар илјада години: 2 лажици дневно и ќе го зајакнете имунитетот

admin22

Мед, лук, ореви и лимони – тоа се состојките, кои се неопходни, за подготвување на уникатната рецепта на проф. Христо Мермерски.

Со неа докажано се лекуваат многу заболувања – паднат имунитет, хормонален дисбаланс, онкологични заболувања.

Потрбно ви е:

Loading...

12 средно големи главици лук

15 лимони

loading...

1кг мед

100гр пченично семе

400гр ореви

Начин на подготовка:

Оревите, пченичното семе и лукот се мелат заедно, а потоа се додаваат пет лимони заедно со кората.

Смесата се меша во емаилиран сад. Кон неа се додава сокот од останатите 10 лимони, а потоа и медот.

Се меша внимателно и се става во тегла, која задолжително треба да се чува во фрижидер. Смесата е готова за употреба по три дена.

Според проф. Мермерски волшебната смеса е извонредно ефективна при срцеви заболувања, слаб имунитет, прочистување на црниот дроб, ја подобрува активноста на мозокот, претпазува од инфаркт, ги уништува клетките на ракот и туморите.

За профилакса, смесата се употребува три пати на ден по две супени лажици 30 минути пред јадење. За лекување – две супени лажици на секои 2 часа.

Loading...
Next Post

Легнала да спие и никогаш повеќе не се разбудила: Мислеше дека е само уморна

Шејла Ровел проговорила за своето страдање, откако нејзината 21- годишна ќерка отишла да си легне во кревет поради главболка, а не сфатила дека добила смртоносен облик на менангистис. Џесика се вратила дома од фестиван на кој била со пријателите и пшретпоставила дека несе чувствува добро поради забавата. Студентката заспала, но […]