ПРЕЦИЗЕН ХОРОСКОП: Според датата на раѓање дознајте како да заработите пари

admin22

Благодарение на едноставен и лесен начин на пресметка, лесно можете да дојдете до вашиот број кој ја покажува финансиската состојба и дали на некој начин можете да се збогатите. Соберете ги сите броеви од вашата дата на раѓање. Доколку добиете двоцифрен број, соберете ги пак се додека не добиете едноцифрен […]

Најлоша карма: На неколку хороскопски знаци потполно ќе им се смени животот во октомври!

admin22

Оваа есен ќе ви се случат промени што долго ги посакувате. Октомври на некои хороскопски знаци ќе им донесе период на потполно блаженство, кој ќе го означи крајот на сите компромиси што сте биле принудени да ги правите и на сите непријатности. Доаѓа време кога ќе се соочите со секој […]

Најлошата карма е отслужена, време е за среќа: На овие хороскопски знаци потполно ќе им се промени животот во октомври

admin22

Октомври на некои хороскопски знаци ќе им донесе период на потполно блаженство, кој ќе го означи крајот на сите компромиси на кои сте биле присилени и на сите непријатности. Доаѓа време кога ќе се соочите со секој проблем и ќе почнете да живеете онака како што отсекогаш сте сакале и […]

КОИ СЕ ТИЕ: Во Октомври среќата ќе им се насмевне само на пет хороскопски знаци

admin22

Оваа есен ќе ви се случат промени што долго ги посакувате Октомври на некои хороскопски знаци ќе им донесе период на потполно блаженство, кој ќе го означи крајот на сите компромиси што сте биле принудени да ги правите и на сите непријатности. Доаѓа време кога ќе се соочите со секој […]

Дневен хороскоп за 18.09.2020: Стрелецот има големи амбиции и планови, Девицата ќе ги реши проблемите

admin22

Девица 23.8.-23.9. Љубов Денеска е ден за муабети со кафе. Можно е да чуете озборување, во кое и вие ќе бидете вмешани. Игнорирајте го. Кариера Денеска ќе бидете многу снаодливи, па и најголемите проблеми ќе ви станат решливи. Инстинктивно ќе знаете што треба да направите. Здравје и совет Мали, минливи […]

ТОА СЕ САМО ТРИ: Хороскопските знаци кои секогаш го добиваат она што го сакаат

admin22

Постојат тврдоглави хороскопски знаци, и хороскопски знаци со голема среќа и такви кои работат ужасно напорно – заедничко за сите нив е што на крајот секогаш го добиваат она што го сакаат. Кога е лесно, кога со повеќе напор, но за овие 3 хороскопски знаци нема враќање назад и откажување […]

Дневен хороскоп 17.09.2020: Финансиски прилив за Рибите, враќање на старите пријатели за Вагата

admin22

Овен (21.03 – 20.04) Денес на работното место ситуацијата ќе биде мирна. Конверзацијата со колегите повеќе не е напната и не треба да стравувате дека ќе бидете погрешно сфатени. Бидете внимателни со претпоставениот и не го нарушувајте неговиот углед пред колегите. Бик (21.04 – 21.05) Ако се занимавате со недвижнини […]

Дневен хороскоп за 16 септември 2020: Поволен период за Девицата, Јарецот да ги намали трошоците

admin22

ОВЕН Можно е да успеете да ги решите работните проблеми од минатиот период и поради тоа ќе се чувствувате многу добро. Вашата љубомора ќе ви донесе немир и криза во бракот. Внимавајте на исхрана. БИК Доколку сте очекувале почнување на некоја нова работ, денешниот ден ви е поволен. Подготвени сте […]

Тешко се контролираат: Ова се 2-та најљубоморни хороскопски знаци

admin22

Мала доза на љубомора во врските, па дури и во пријателствата е нормална, но има и такви луѓе што едноставно љубомората ги јаде одвнатре и неретко тешко се справуваат со истата. Полесната форма на љубомора е соодветна и е доказ за постоењето на емоции. Сепак, тие потешки форми не се […]

Полн паричник за овие хороскопски знаци: Играјте некоја игра на среќа

admin22

Рак Раковите умеат да ги испитуваат и да ги анализираат сложените финансиски податоци и подготвени се да дејствуваат со коцкање, кога ризикот навистина е оправдан. Тие имаат тенденција да се впуштат во неколку паралелни инвестициски стратегии. Луѓето од овој знак гледаат секогаш да издвојат и пари во кеш, а не […]