Дневен хороскоп за ЧЕТВРТОК, 15 април: Добар ден ги очекува ДЕВИЦИТЕ и СТРЕЛЦИТЕ!

admin22

Овен Ве очекува повик од личност која го повредила вашето его во минатото, па денеска ќе имате можност да ги израмните сметктите. Посветете повеќе внимание на вашето семејство, во последен период поради вашите љубовни проблеми се одалечивте од сите. Бик Она што ќе ве израдува денеска е веста дека онаа […]

ОПАСЕН ЧЕТВРТОК: Овие два хороскопски знаци да се пазат од околината!

admin22

Динамичен ќе биде утрешниот ден. Од конфликти е добро да се чуваат Бик и Рибите. Бик Размислувајте ја реториката. Ќе нажалите некого без да го сакате. И ќе жалите, но ќе биде тешко да се поправат работите. Не се вообразувајте од постигнатото досега. Риби Малите спорови и несогласувања ќе ве […]

СО СРЕЌА: На крајот на Април овие хороскопски знаци ќе имаат унапредување во работата

admin22

Овен Месеците април и мај се поволен период бидејќи вие тоа го заслужувате. Една, а можеби и неколку деловни можности ќе ви чукнат на врата. Немојте да се воздржувате да покажете што умеете.Ќе имате доволно енергија за се што ќе почнете, ќе можете и да го завршите. Стрелец Сонцето во […]

Велигденски хороскоп: Пред овие 3 знаци претстојат големи предизвици

admin22

Периодот до крајот на април нуди многу големи предизвици, но истовремено и безброј можности за следниве хороскопски знаци. Хороскопските знаци кои до крајот на април ги очекуваат големи предизвици, но и можности: 1. Бик Важно е да знаете дека сè ќе биде во ред. Сонцето ќе патува низ вашата дванаесетта […]

Три хороскопски знаци…да не се грижат за пари, оваа среда ѕвездите ќе им се насмевнат!

admin22

Овен Денес е добар ден за нов почеток. Ако сте испланирале нешто, тогаш сигурно ќе можете да го исполните. Бик Странски партнери ќе бидат заинтересирани за соработка со вас. Близнак Ви претстои добра недела. За вас парите нема да бидат проблем. Рак Многу добро се покажавте како колега и соработник. […]

Лавот не се извинува, Јарецот се одмаздува, а рибите горделиви: Какви сте вие според вашиот хороскопски знак?

admin22

Секој хороскопски знак е приказна сам за себе. Едни простуваат брзо, другите чуваат лутина, трети ќе ви се одмаздат. Какви сте вие според хороскопот? Овен Овенот простува само ако почувствува каење. Тој многу лесно се навредува, но исто така може бргу да прости. Ако е многу навреден постои можност неколку […]

Родените во вторник се борбени, а во сабота зрели: Какви сте вие според денот на раѓање

admin22

Деновите од неделата, ги добија имињата по седумте видливи планети, а во античко време се верувало дека денот на раѓањето има големо влијание врз карактерот на човекот и неговиот живот. Во недела се раѓаат среќните Ова е ден под влијание на Сонцето, а според древните толкувања се смета за прв […]

Овните да уплатат во вторник, Девиците да го напишат број 4 : Хороскопот ви открива како да добиете на лото!

admin22

Кои се шансите да добиете на лото? Хороскопот може да ви помогне да откриете. Видете во кои денови имате најмногу среќа и кои броиеви носат добивка. Овните добиваат во игрите на среќа и тоа на среќа. Тикетот треба да го пополнат во вторник, затоа тоа е нивниот среќен ден. Интензивно […]

Утре 13.04 е најсреќниот вторник во годината: Замислете желба, но никако не смеете да го правите ова

admin22

Поголемиот број христијани Велигден го празнуваат три дена. Тоа значи дека и денес продолжуваат гозбите и веселбите, на кои учествуваат роднините, кумовите и пријателите. Во Водената седмица, како што се нарекува првата недела по Велигден, особено се признаваат, и по важност се издвојуваат Водениот вторник и Водената сабота. Според старо […]

СЕ ЌЕ ИМ ОДИ ОД РАКА: На Овие хороскопски знаци ќе им се насмевне среќата на крајот на Април

admin22

Бик Работа Овој месец морате да бидете повредни од обично со оглед на тоа што од вашата работа зависи колку ќе заработите. Реализацијата на договорите ќе биде во центарот на вашите работни активности. Способноста за добро економирање, со вашиот финансиски потенцијал, ќе биде клуч за успех на работа. Бидете подгтовени […]