(ВИДЕО) ГО ФАТИЈА НА ЛИЦЕ МЕСТО СО ПАРИ: Погледнете го апсњето на Јевтиќ, директорот на „Железници“

admin22

Српското Министерство за внатрешни работи објави видео од апсењето на Мироjуб Јевтиќ, директор на јавното претпријатие кое управува со српските железници, за примање мито од 10.000 евра во службени простории. На снимките е прикажано апсењето, но и парите за кои се претпоставува дека се мито од 10 000 евра во […]

Кекеновски до Груевски: Се јави од Будимпешта храбриот херој во папучи

admin22

Универзитетскиот професор Јове Кекеновски остро реагираше на последниот статус на Фејсбук што го објави поранешниот премиер Никола Груевски, а во кој истакна дека ниту тој, ниту партијата биле виновни за „Крвавиот четврток“. Кекеновски во свој статус го обвини Груевски дека лажел додека бил на власт, но дека продолжува со лажење […]

ГРУЕВСКИ ОД БУДИМПЕШТА ЧЕСТИТАШЕ: Шампионите не се откажуваат од Македонија!

admin22

Честитки за победата на репрезентацијата на Македонија во ракомет против Украина. Прва утакмица на ова европско првенство и прва победа. Шампионите не се откажуваат од Македонија! Добра прилика да се направи уште еден пријателски разговор со Порошенко:)

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА ВО СКОПЈЕ: Во пожар изгореа две малолетни деца

admin22

Две деца загинаа во пожарот што се случил попладнево во населбата Шуто Оризари. Се работи за момче и девојче на возраст од три години и година и пол. Според информациите од противпожарната единица децата биле во куќата во моментот кога покривот се урнал врз нив, и најверојатно се угушиле. Неуспешни […]

СЕ ЈАВИ ГРУЕВСКИ ЗА 27 АПРИЛ: Чекале да ме нема мене за да предизвикаат инцидент

admin22

Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, кој е во бегство, вечерва преку својот профил на Фејсбук реагираше на обвинението покренато за насилствата во Собранието на 27 април 2017 година во кое тој е посочен како обвинет за изготвување план со намера да се загрози уставниот поредок и безбедноста […]

СЕ ОТКРИВАТ УЛОГИТЕ: Автоматско оружје, пиштоли и панцири биле донесени на 27 април пред Собранието

admin22

Бегалецот Никола Бошковски на 27 април со возило „голф“, кое било сопственост на УБК, во непосредна близина на Градската болница донел автоматско оружје, пиштоли и панцирни елеци, Миле Јанакиески и Спиро Ристовски го мобилизирале и координирале членството на ВМРО-ДПМНЕ, а експретседателот на Собранието, Трајко Вељановски, спречувал да се избере нов […]

СЕ ЈАВИ ВЕЉАНОВСКИ: Политичко обвинение за циркуз пред избори

admin22

Политичко обвинение за политички цели, вака поранешниот претседател на Собранието ја коментира одлуката на Судот да го прифати обвинението во кое тој заедно со Јанакиески, Ристовски и Атанасов се обвините за терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста како организатори на „крвавиот четврток“. Вељаноски не одговори на телефонските повици, а […]

НОВИОТ ТЕХНИЧКИ МИНИСТЕР НА МВР НАПРАВИ ЧИСТКА: Каде се менуваат началници?!

admin22

12 позиции во МВР денеска добиваат нови началнички и раководни позиции по предлог на министерот за внатрешни работи во техничката влада Наќе Чулев. Алфа екслузивно го објавува списокот на рокадите. 1 – Досегашниот началник на СВР Скопје Тони Јакимовски, се менува со Виш полициски советник Ристо Ставревски 2 – СВР […]

КАКО ШТО ДОЛИКУВА: Али Ахмети честиташе Божик

admin22

Лидерот на ДУИ , Али Ахмети денеска го честиташе големиот празник на православните верници – Божик. „Почитувани, ми причинува особена чест да им го честитам големиот православен празник Божик на сите православни верници. Божик е голем и значаен православен празник со кој се слави раѓањето на Исус Христос и не […]

(ВИДЕО) Душа напатена, со кој ли крши лебче?

admin22

Во пресрет на бадниковата вечера, на социјалната мрежа Твитер се појави интересно видео од екс премиерот Никола Груевски кој во изјава за медиумите има кажано дека паричката се паднала кај него. Екс премиерот Груевски кој се наоѓа во Унгарија, тогаш рекол: Да и кај мене дома се падна паричката. Вртевме, […]