Која Обвинителка му ги дала записниците од „Рекет“ на Мицковски

admin22

Новите снимки кои беа објавени вчера, а во кои се зборува за случајот „Рекет“, a гласот на еден од соговорниците наликува на оној на бизнисменот Орце Камчев, актуелизираат неколку прашања. Поточно, кој му ги даде записниците од истрагата за „Рекет“ на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, со кои мафташе од […]

Ацо Кабранов со потресно и морбидно сведоштво: Кој му се јавувал со измутиран глас?

admin22

Фејсбукс статус на Ацо Кабранов, новинар и уредник, кој доживувал вистински хорор: Утрово неколку новинари ми се јавија да ми пренесат дека Камчев во сведочењето посочил дека Боки и Сергеј со мутирани гласови ми се јавувале и ми се заканувале. Во интерес на вистината неколку месеци имав такви јавувањња од […]

ПРОЗБОРЕ ИВАНА: Сопругата на Жарко Луковски откри од што почина нејзиниот сопруг

admin22

Смртта на Жарко Луковски, поранешен главен извршен директор на Т-Мобиле, кој почина на 28-ми ноември, на 57-годишна возраст, предизвика низа на шпекулации во јавноста. Тој беше близок пријател на Орце Камчев и Сашо Мијалков, кој во времето додека беше директор на Управата за безбедност и контраразузнавање му беше и кум […]

МПЦ ДО ШИЛЕГОВ: Не мешај се во црквата, слави си Божик на 25 декември, радоста е наша и на верниците, а не на политичарите

admin22

На Петре Шилегов не му е јасно како е можно да има божикен пост и да се слави Нова година, со тоа вели се расипува празничната атмосфера. Градскиот татко не отстапува од ставот дека големиот православен празник треба да се помести, тој е убеден и дека нема негативни реакции во […]

(ВИДЕО) Шилегов „одвали“ во расправија со граѓанин: „Никад“ да нè не гласаш, живеј си!

admin22

Градоначалникот Петре Шилегов денеска, за време на свеченоста по повод засадување на 7 дрвца во дворот на Архитектонскиот факултет, нервозно му се обрати на сограѓанин кој се обиде да му постави некои прашања: “Имај си убав ден, благодарам многу’, му рече Шилегов на фраѓанинот кој се доближи до него, а […]

(ФОТО) Се јави на Фејсбук „претепаната“ сопруга на пратеникот Костадин Ацевски

admin22

ВМРО-ДПМНЕ а особено пратеничката Благица Ласоска, треба да се извини за гнасните конструкции, кои синхронизирано ги шири и надградува преку медиумите блиски до оваа партија. Толку е очајно ВМРО-ДПМНЕ, соочена со поразот што ги чека, што шири лаги и злоупотребува приватни семејни односи. Пратеникот Костадин Ацевски и неговата сопруга најостро […]

ИМА ЛИ ПРАВДА ВО ДРЖАВАТА: Газдата на Дурмо турс излегол од притвор за несреќата кај Ласкарци

admin22

Сопственикот на „Дурмо турс“, Дурмиш Белули, кој е обвинет во судскиот случај што се води за несреќата кај Ласкарци, е пуштен да се брани од слобода со гаранција. Тој бил пуштен од притвор уште минатата недела, но за неговото ослободување се дозна на почетокот на денешното судско рочиште за несреќата […]

ЦИРКУС МЕДРАНО: Катица се враќа на старото место во ШУТКА?!

admin22

Шефицата за дела од организиран криминал при Јавното обвинителоство, Вилма Рускоска, очигледно има намера да ги истурка криминалите во СЈО ако не до самиот крај, тогаш што е можно подлабоко од досегашните, првични докази. Нејзината изјава дека се обидуваат да и го урнат и изградат трудот откако, очигледно со поддршка […]

Димитров, Поповски, реформаторите и Мијалков ќе одат со своја партија на изборите?

admin22

Сите овие сопартијци на тогаш партијата на Власт , повеќе од една деценија беа заедно , сега секој на своја страна. ВМРО дпмне е со нов лидер, кој дојде на местото на избеганиот во Будимпешта , политички азилант Никола Груевски.Дали на повидок е формирање на нова партија која што ќе […]

Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

admin22

Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и понатаму се рекордери по извадени и поднесени барања. Речиси 70% од жителите на Делчево веќе имаат двојно државјанство, а таму можете да ги најдете […]