(ВИДЕО) „Не излажаа“ Се појави нова видео снимка со Ѓоковиќ од кобниот потег

admin22

Навивачите на Новак Ѓоковиќ не можат да се помират со фактот дека најдобриот тенисер во светот е дисквалификуван од УС-опен. Сметаат дека одлуката на супервизорите на натпреварот е скандалозна, неправедна и дека Србинот едноставно не го доби третманот кој го заслужува. Да потсетиме, Новак е дисквалификуван од натпреварот поради тоа […]

(ВИДЕО) Новак Ѓоковиќ дисквалификуван од УС Опен поради случајно удирање на судија со топчето

admin22

На УС Опен се случи чудо. Го дисквалификуваа Новак Ѓоковиќ поради случаен инцидент. Имено, откако светскиот број еден го исфрли топчето зад себе без да види и без намера ја погоди линиската судијка, по што таа буквално падна на теренот, се случи вистинска драма. По неговата реакциија се гледа дека […]

(ФОТО) КОВИД-19 ВАЖИ ЗА СИТЕ: Иако си Роналдо, но маска мора да носиш

admin22

Кога е коронавирусот во прашање и Кристиано Роналдо мора да ги почитува правилата во неговата Португалија. Португалците вчера играа против Хрватска и победија со 4:1. Роналдо не настапи овој натпревар и го следеше од трибините. Роналдо не носеше маска како и останатите по што доби опомена од една девојка која […]

ПРВ ПАТ ВО ИСТОРИЈАТА: Меси и Роналдо ќе заиграат во ист дрес

admin22

Откако Лео Меси минатата недела предизвика вистински шок во фудбалскиот свет објавувајќи дека сака да ја напушти Барселона по 20 години, во последните денови новинарите работеа на бројни теории каде тој би можел да оди. Еден од споменатите клубови е Јувентус, и ако тоа се случеше, ако навистина неверојатниот Аргентинец […]

Пристигнаа резултатите од тестирањето на ракометарите на Вардар

admin22

Ракометарите на Вардар, како и целиот стручен штаб на поранешниот европски шампион, негативни се на Ковид-19 тестирањата направени денес, дознава mms.mk. Освен веќе потврдениот случај со Стојанче Стоилов, ниту еден член на скопскиот гигант нема коронавирус и не чувствува никакви непријатности и симптоми. Во пресрет на четвртфиналето од СЕХА лигата […]

(ФОТО) Додека светот се тресе од вирусот Меси спие на душек што го убива коронавирусот

admin22

Додека светот продолжува да се тресе од КОВИД-19, Лионел Меси ужива привилегија да спие на специјален душек што го уништува вирусот. Ова го откриваат шпанските медиуми во пресрет на враќањето на Барселона во Лигата на шампионите, каде вечерва екипата го пречекува Наполи во реваншот од 1/8-финалето. Излезе дека една локална […]

СЕ ЗНАЕ ТОЧНИОТ ДАТУМ: Mакедонија против Косово пред празни трибини

admin22

Фудбалскиот натпревар меѓу Македонија и Косово од лигата на нации најверојатно сепак ќе се игра без присуство на публика, тврди францускиот спортски весник „Л’екип“. Според весникот, наскоро се очекува УЕФА да ја официјализира одлуката натпреварите да се без публика. Натпреварот досега на двапати беше откажуван, а според третата промена на […]

Ѓоковиќ одби да се тестира за коронавирус

admin22

Првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ, одби дасе тестира за коронавирус во Хрватска. Претходно, Григор Димитров, кој учествуваше на турнирот во Задар и беше во близок контакт со него, објави дека се заразил, информираа некои српски медиуми. Ѓоковиќ не сака да се тестира, затоа што се чувствува добро и не доживува […]

Четири фудбалери на Ренова и двајца на Шкендија позитивни на Ковид 19

admin22

Четири фудбалери на Фк Ренова и двајца на Фк Шкендија се позитивни на коронавирусот, соопшти Синдикатот на фудбалери на Македонија на својата фејсбук страна. Денешните тренинзи на овие два клуба беа откажани.Имињата на заразените се уредно доставени до Фк Ренова и Фк Шкендија во текот на денот.Позитивните на Ковид 19 […]

Матераци: Пандев е виновен што доцневме на прославата во Милано!

admin22

Деценија помина од тројната круна на Интер со Жозе Мурињо како тренер, а еден од лидерите на тогашниот шампион Интер, Марко Матераци (43), напиша писмо до фановите, кое клубот го објави на својата официјална страница. Во писмото кое го напишал Матераци меѓу другото, ја откри причината зошто експедицијата од Мадрид, […]