Лазаров: Доста ни беше од политика, време е за радост на нацијата

admin22

Македонија вчера ја победи Украина во првиот натпревар на Европското првенство. Победничкиот гол во последната секунда го постигна капитенот Кире Лазаров. Македонија имаше предност и од пет гола разлика, но на крајот дозволивме да влеземе во трилер завршница која сепак среќно заврши за нас. „Не одигравме брилијатно, но не заслуживме […]

Педофил жив запален од граѓани по обвинение дека силувал и убил 6-годишно девојче

admin22

Маж обвинет дека силувал и убил шестгодишно девојче бил жив запален во местото Какахоатан во јужниот дел на Мексико, соопштија властите во сојузната држава Чиапас. Група граѓани го фатиле Алфред Роблеро и го обвиниле за силување и убиство на дете, чие исчезнување е пријавено вчера од страна на семејството. Обвинителството […]

НОВ БРАН НА МИГРАНТИ: Во Гевгелија уапсени 62 мигранти во товарен воз

admin22

Вкупно 62 мигранта се откриени вчера попладне при контрола на два товарни воза кои пристигнале на Железничката станица Гевгелија од Грција. Во првиот воз се пронајдени 42 мигранта од кои 38 од Мароко, двајца од Сирија и двајца од Алжир. Мигрантите се откриени во 15:55 часот од страна на полициски […]

ПЕКОЛЕН ДЕН: Уште една трагедија со пожар утринава во Штип

admin22

Во пожар во стан во Штип изгоре 30 годишно момче, дознава ТВ21. Според првичните неофицијални информации причина за пожарот било вклучено грејно тело. За во текот на денешниот ден се најавуваат повеќе инфромации. На терен излезени се екипи на Противпожарната единица, брза помош и полиција, а врз телото на момчето […]

КАКВО ВРЕМЕ НЕ ОЧЕКУВА ВИКЕНДОВ: Ќе има ли снежни врнежи

admin22

За време на викендот ќе има зголемена облачност и ќе дува умерен северен ветер. Утре на пониските места ќе има повремен локален дожд, а на планините снег. Поради спуштање на постудена воздушна маса во ноќните часови кон недела и во недела претпладне врнежите на места ќе преминуваат во снег и […]

Го молев да не лета за Техеран: Сопругата на пилотот открива страшно предвидување

admin3

Катерина Гапоненко за Скај њуз раскажала дека била загрижена кога се во прашање меѓународните летови. Сопругата на пилотот на украинскиот патнички авион, кој се урна по полетувањето од Техеран, откри дека го предупредувала да не се качува на тој лет. Таа верува дека авионската несреќа е чин на тероризам. Катерина […]

АЛКАЛОИД ВРАБОТУВА: Плати од 18.508 до 40.095 денари

admin22

А Л К А Л О И Д А Д С К О П Ј Е ги објавува следните слободни работни места: 1. Оддел: Општи работи – Безбедност и здравје при работа (БЗР) Позиција: помлад координатор за безбедност и здравје при работа – 1 (еден) извршител Дневното работно време на […]

ЦРН ДЕН ВО ПРИЛЕП: Убиени две жени, еден маж се бори за живот

admin22

Утринава имало пукање во Прилеп, објави Сител и наведе дека во семејна куќа пронајдени се две мртви тела. Неофицијално, се работи за две жени од кои едната неофицијално е сопруга на убиецот, а повредено било и уште едно машко лице кое сè уште се бори за живот. Повеќе информации ќе […]

КАНЦЕРОГЕНО СКОПЈЕ: Македонија во топ 10 најзагадени земји во светот

admin22

Македонија и ова утро се гуши. Според мерните станици ширум земјава најзагадено е Кавадарци со 307 микрограми на метар кубен, а веднаш зад него и скопско лисиче со 262 микрограми на метар кубен ПМ 10 честички. Потоа следува Тетово каде загаденоста е 252 ПМ 10 честички на метар кубен, па […]

Шоферот на автобусот Драган Митревски откри како го решил срамот и ја избришал северна

admin22

Машката ракометна репрезентација денеска го започнува настапот на Европското првенство во Австрија, а прв ривал е селекцијата на Украина. Во Виена се е подготвено за континенталниот собир, а македонските иселеници се очекува да и дадат голема поддршка на нашата селекција. Но Македонци нема само на трибините, тие се меѓу вработените […]