Бујар Османи сам се пријавил да помага како лекар

admin22

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи на својот фејсбук-профил објави дека се пријавил да помага како лекар. „Се пријавив за доброволец за да помогнам како лекар секаде каде што Министерството ќе процени дека има потреба за тоа, во кој било крај од државата“, -напиша Османи, кој е абдоменален хирург. Вицепремиерот […]

(ФОТО) Ќерката на починатиот тетовец: Јас и мајка ми сме позитивни на коронавирус, ниту на погреб не можеме да отидеме

admin22

Ќерката на 69-годишниот тетовец кој почина од коронавирус, Наташа Апостолоска, се обрати преку социјалните мрежи. Таа побара да се спроведе истрага за неговата смрт. Вчера вечер почина татко ми.Се надевам дека ќе спроведете истрага @VFilipche и @ZdravstvoMK за овој случај и ќе дадете известување! — Natasha Apostoloska (@napostoloska) April 6, […]

Нобеловец кој ја предвиде епидемијата во Кина, бројот на заразените и настраданите: Сега открива кога и каде ќе заврши короната

admin22

Професорот по биологија од Универзитетот Стенфорд и добитник на Нобеловата награда за хемија д-р Мајкл Левит предвидува набрзо крај на пандемијата со коронавирусот! Во напис Лос Анџелес Тајмс напоменува дека претходно Левит точно го предвидел развојот на ситуацијата околу коронавирусот во Кина и најлошата криза во историјата на земјата. Професорот […]

После полноќ ново намалување на цената на бензините

admin22

Цените на бензините од полноќ се намалуваат за половина денар, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство се намали за еден денар, односно денар и половина, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Согласно најновата одлука, ЕУРОСУПЕР БС-95 се намалува за половина денар и ќе се продава по […]

(ВИДЕО) ФБИ го уапси професорот од Харвард кој го направил па продал Коронавирусот на Кина

admin22

Професор на универзитетот Харвард, Чарлс Либер (60) и уште двајца Кинези се уапсени се пред два месеци во Соединетите Американски Држави. Федералното истражно биро (ФБИ) соопшти дека постојат индиции оти тие го продале коронавирусот Ковид-19 на кинеската држава. -САД го открија човекот кој го произведе и продаде коронавирусот на Кина. […]

Во Кочани коронавирусот зеде уште еден млад живот

admin22

Првото лице од Кочани на кој што му беше дијагностициран вирусот починало, потврди градоначалникот на Кочани, Николчо Илијев. -Се работи за младо лице од 40 години. Тоа беше првиот случај кој беше инфициран и утрово пред 8 часов добив повик од неговото семејство дека лицето починало. Ова е тажна вест […]

ТАЖНА ВЕСТ ОД КУМАНОВО: Уште тројца лекари се позитивни на коронавирусот

admin22

Тројца ново заразени медицински работници со во Куманов – потврди директорот на Центар за јавно здравје Ариф Љатифи. Еден од Заразените работел во Здравствениот дом за домашна посета. Другиот заразен е лекар од одделението за ОРЛ. А третиот лекар е од Крива Паланка. Љатифи информира дека во текот на денешниот […]

(ВИДЕО) Познат идентитетот на уапсените скопјани кои користеле флешери за да избегаат од полиција

admin3

МВР соопшти детали за двајцата скопјани кои користеле лажни флешери за да избегнат полициска контрола. -Вчера во 21 часот на ул.“Душко Поповиќ“ во населбата Бутел полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода Х.Љ.(34) и М.Љ.(45) двајцата од Скопје, кои со возило „шкода“ се движеле и покрај воведената забрана […]

Антонио Милошоски доби син: По петти пат стана татко

admin3

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски по петти пат стана татко. Неговата сопруга на свет донесе живо и здраво машко дете. -Драги пријатели, во ова тешко време за Македонија, нашето семејство посведочи една прекрасна благовест. Тивката Недела ни ја разубави бебешкиот плач на новородениот Филип, синот на храбрата мама […]

Горан Пандев со нова помош и лавовско срце, најпотребно сега за нашата држава

admin3

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев со нова донација ќе ја помогне борбата против пандемијата, овојпат во својот роден град Струмица. Пандев донирал финансиски средства во струмичката болница кои ќе бидат искористени за заштита на медицинскиот персонал, кој е во првите борбени редови. Информацијата ја потврди и директорот на […]