Бугарски доктор откри моќен лек стар илјада години: 2 лажици дневно и ќе го зајакнете имунитетот

admin22

Мед, лук, ореви и лимони – тоа се состојките, кои се неопходни, за подготвување на уникатната рецепта на проф. Христо Мермерски. Со неа докажано се лекуваат многу заболувања – паднат имунитет, хормонален дисбаланс, онкологични заболувања. Потрбно ви е: 12 средно големи главици лук 15 лимони 1кг мед 100гр пченично семе […]

Магичен прав за избелување  на забите :  Бели заби што сјајат за 10 минути! (Рецепт)

admin22

Наједноставните рецепти се секогаш најдобрите! Куркумата е во состојба да ви ги избели забите за неколку нијанси и што е најважно  не ја уништува забната обвивка. Ова значи дека е сосема природно, не содржи материи кои ја оштетуваат забната обвивка и непцата. По само една недела редовна употреба на паста […]

Ако сакате да си го продолжите животот, мора да се откажете од еден производ!

admin22

Консумирањето на големи колични протеини од животинско потекло се поврзува со повисоко ниво на смртност, открила студијата. Консумирањето на големи колични протеини од животинско потекло се поврзува со повисоко ниво на смртност, открила студијата. Со консумирањето на леќа, грав, јаткасти плодови (ореви, лешници, бадеми) и други протеини од растително потекло […]

ЗА СЕКУНДА ГЛАВОБОЛКАТА ЌЕ ЗАПРЕ: Треба да го направите само ова!

admin22

Доколку сте од оној тип на луѓе кои при првиот знак на главоболка посегнуваат по таблетите, Ви предлагаме неколку здрави начини како да ја спречите и излечите оваа непријатна состојба. Помалку стрес Дали главоболките стануваат почести кога имате несогласувања на работа, во семејството или пак со пријателите? Поради ова најдобро […]

Жан Митрев открива чудесен рецепт кој го прочистува и лекува целиот организам

admin22

Ова е рецепт кој го лекува целиот ораганизам. Ги прочистува крвните садови, го одржува срцето, го подобрува имунитетот, го чисти црниот дроб, штити од инфаркт и се смета дека помага при лекување на рак. Состојки: – 15 лимони – 12 глави лук – 1кг мед – 400 грама пченични никулци […]

Поздравете се со салото – пијте 2 чаши дневно и за 14 дена ќе имате рамен стомак

admin22

Насобраните килограми особено во пределот на стомакот се проблем за голем број луѓе кои бараат решение за тоа. За овој коктел велат дека е магичен зашто за само 7 дена дава резултати! Со него освен што ќе го забрзате топењето на мастите, тој во истовреме и ќе ве освежи. Што […]

Д-р Грујичиќ со најмрачна прогноза за 2022: Она што не чека е загрижувачко

admin22

Треба да работиме на проширување на мрежата на услуги за онкологија. Секој мора да знае повеќе за онкологијата и да испланира многу поголем простор, така што луѓето ќе имаат и дневни болници и палијација, изјави директорот на Институтот за онкологија во соседна Србија, неврологот д-р Даница Грујичиќ. Коментирајќи ја состојбата […]

Нова последица на прележан коронавирус: овој проблем на многумина ќе им го уништи животот

admin22

Замор, губење на чувство за мирис и болка во градите се едни од најпознатите долгорочни последици од прележан ковид, сепак, според најновото истражување, скоро четвртина од поранешните пациенти се соочуваат со опаѓање на косата. Студијата објавена во списанието „Лансет“ открива дека 359 лица од 1.655 хоспитализирани во Вухан или 22 […]

Ослабел 45 килoграми откако во кафето додал состојка која сите ја имаме во фрижидерот

admin22

Мултимилионерот Дејв Аспреј открил дека со помош на само една состоја која ја додал во кафето ослабел 45 килограми! Тајната е во добрите масти кои ќе спречат вашиот организам да се чувствува исцрпено и гладно. На идејата да додаде масти во своето кафе дошол за време на патување во Тибет […]

Ова е првиот знак дека ви се заканува инфаркт – Познат кардиолог откри 2 работи кои може да ви го спасат животот

admin22

Д-р Иван Стојановиќ, специјалист за болести на срцето и крвните садови, дава важни совети за прва помош при срцев удар. Занците на инфаркт не се секогаш лесно препознатливи, но некои од нив се секако типични. Симптомите се пред се, многу силна болка во раката, вратот, па дури и вилицата, како […]