СПАСЕТЕ СИ ГИ БЕЛИТЕ ДРОБОВИ: Моќна напивка за чистење од само три состојки

admin22

Дури и ако не конзумирате цигари и водите сметка за вашето здравје, само пасивното пушење, односно престој во друштво на пушачи ќе остави сериозни последици на вашите бели дробови. Затоа прочистете ги своите дишни патишта со помош на три состојки кој поголем број од нас ги има во кујната. Комбинација […]

Људмила: Ви давам два домашни рецепти за челичен имунитет за време на пандемија

admin3

Истакната лекарка д-р Људмила Емилова, од Бугарија, е позната по нејзините ефикасни рецепти за здрав живот, кои се златна алтернатива на многуте лекарства. Сега лекарката ни ги открива нејзините непроценливи совети и домашни лекови за челичен имунитет, кои ќе ни се и повеќе од потребни во моментот на пандемијата. 1. […]

Доктор Клаус објасни: Зошто во Италија има толку многу починати од коронавирусот

admin3

Доктор Клаус Кенлајн, интернист од Универзитетот Кил од северот на Германија, објаснува зошто најмалку секој втор заболен во Италија од Ковид-19, починал поради погрешно лекување. Тој меѓу другото го критикува создавањето на паника околу вирусот, како и големата неточност на спроведените тестирања во Германија. Меѓу другото, според доктор Кенлајн, докторите […]

НЕВЕРОЈАТНО: Коронавирусот може да остане одржлив до 3 дена, под овие услови

admin3

Коронавирусот може да остане одржлив до 3 дена, па дури и повеќе, на доволна влажност и не особено висока температура, јавува прес-службата на руската здравствена служба „Тасор“, цитирана од ТАСС. “Кај некои луѓе, без оглед на возраста, вирусот може да доведе до лесна или умерена форма на болеста. Имено, таквите […]

(ВИДЕО) Доктор покажа како изгледаат оштетени бели дробови од коронавирусот

admin3

Кит Мортман, раководител на кардиохирургија во болницата „Џорџ Вашингтон“ објави 3Д видео од белите дробови на пациент што се лекува од коронавирус за да се покаже како COVID-19 влијае на промената на белите дробови за само неколку дена. Имено, споменатиот пациент немал никакви симптоми кога било утврдено дека има коронавирус […]

Веќе редовно го пијам овој напиток секоја вечер, пред спиење-И вие ќе почнете кога ќе прочитате

admin3

Сите ние, независно од полот и возраста, секогаш сакаме да имаме витко, совршено и привлечно тело. Денес ви откриваме како оваа замисла лесно да ја претворите во прекрасна реалност. Започнете со редовно консумирајте на следниот чудесен напиток од магдонос, благодарение на кој ефикасно ќе го прочистите црниот дроб и бубрезите. […]

Ако некогаш се најде природен лек за коронавирус, тоа веројатно ќе биде оваа билка

admin3

Во светски рамки, се шират информации дека хлорохинот, лек на рецепт што се користи за лекување на маларија, е исто така ефикасен против коронавирусот. Овој лек е најпознат по лекување на маларија, и се чини дека веројатно ќе помогне во спречување на коронавирусни инфекции. Но, што е со природните молекули […]

Руски лекар со рецепт:Направете домашно средство за дезинфекција, кое убива сè

admin3

Основните препораки на СЗО за заштита од коронавирусот остануваат исти: Не излегувајте надвор непотребно, мијте ги рацете со сапун и вода колку што почесто возможно 20 секунди. Доколку немате достапни сапун и вода, третирајте ги вашите раце со антисептик. А сега, истакнатиот руски лекар д-р Евгениј Комаровски споделува еден многу […]

70-годишниот готвач на Баерн ја има формулата: Ова е „магичниот“ напиток за заштита од коронавирусот

admin3

Готвачот на германскиот гигант Алфонс Шубек во интервју за „Билд“ објасни на кој начин ги штити играчите на Баерн од коронавирусот. Баерн не е погоден од пандемијата на коронавирусот и се уште ниту еден член на баварскиот тим не е тестиран позитивно на коронавирусот. Секако, светот се уште нема конкретно […]

КИНЕЗИТЕ ТВРДАТ: Короната останува во воздух 30 мин, стојте на растојание од 4 ипол метри

admin3

Можно е коронавирусот да остане во воздухот најмалку 30 минути и да се пренесува на растојание од приближно 4,5 метри во затворен простор, како што се автобусите. Ова е многу поголема оддалеченост од неодамна препорачаната оддалеченост од еден или два метри меѓу луѓето. Значи, најголем ризик од пренесување во мали […]