(РЕЦЕПТ) Веќе не купувам леб туку со 2 шолји брашно го правам ова!

admin22

Подгответе ги најсовршените домашни лепињи на следниот неверојатно лесен начин, кој ќе ви одземе сосема малку време, а за кратко ќе се насладувате на меки и неодоливи резултати! Лепињи готови за 15 минути: Подгответе ги најсовршените домашни лепињи на следниот неверојатно лесен начин, кој ќе ви одземе сосема малку време, […]

Дознајте што значи доколку сте го сонувале вашиот поранешен партнер или партнерка

admin22

По прекинувањето на врската која ни значела, без разлика кога се случила – дали разделбата е „свежа“ или од поодамна, чести се соништата во кои го сонуваме поранешниот партнер/ка. Но, што значи да се сонува поранешниот? Дека сè уште сме за вљубени во него/неа, дури и ако имаме нова љубов? […]

Неколку тајни на луѓето со кафеави очи кои и самите не ги знаат

admin22

Некои истражувања дошле до навистина интересни информации поврзани со луѓето кои имаат кафеави очи, ако и вие сте едни од нив, прочитајте во продолжение кои се тие тајни за кои и самите не сте знаеле … Луѓето со кафеави очи имаат чудна моќ на доверба. Кафеавите очи вливаат доверба кај […]

Чуда се случуваат: Фиона доби бебе на 48, по 15 години безуспешни обиди

admin22

Парот почнал да „прави бебе“ од нивниот меден месец кога биле во средината на 30-тите, следувале низа разочарувања, но тие не се откажале. Фиона МекКласки од Шкотска и нејзиниот сопруг Дарен почнале со обидите за бебе уште во 2004 година на нивниот меден месец во Јамајка, но месеците и годините […]

Значење на името Весна: Овие личности се вистинска радост во вашиот живот

admin22

Весна е старословенска божица на младоста и пролетта, која имала власт над сончевата топлина и обновувањето на природата. Зборот ВЕСНА на руски јазик значи пролет и младост. Во нашата земја честопати се користи како женско име. Весна Словените ја доживувале како убава, насмеана млада девојка накитена со венци и во […]

ПОСЛЕДНИТЕ ЗБОРОВИ НА ИСУС ХРИСТОС: Нивното значење треба секој да го знае!

admin22

Ова се последните зборови на Исус Христос кои ги изговорил пред да биде распнат на крст. Овие реченици има подлабоко значење, затоа прочитајте ги и запомнете ги! Оче прости им, не знаат што прават! Со оваа реченица Христос покажал милост и кон своите непријатели и со тоа докажал дека извршителите […]

Исусовата молитва (Господи Исусе Христе, помилуј ме….) ни дарува голема корист!

admin22

СИТЕ ХРИСТИЈАНИ СМЕ ДОЛЖНИ ДА СЕ ПОДВИЗУВАМЕ СО ИСУСОВАТА , УМНОСРДЕЧНАТА МОЛИТВА – Старец Јосиф Ватопедски (Апостол Павле: Бидете постојани во молитвата (Кол. 4,2).) Многумина се прашуваат дали може христијаните кои живеат во светот да се занимаваат со умната молитва? Ние одговараме потврдно: Да! На заинтересираните накратко ќе им ја […]

Доволно страшни причини зошто веднаш треба да престанете со готвењето на плин

admin22

За разлика од електричните рингли, плинските имаат една маана. Додека готвите, се ослободува дополнителна количина на јаглероден моноксид, азот диоксид и формалдехид. Да биде појасно, ова е истото она трио на загадувачи што несакајќи го консумирате додека го вдишувате чадот од туѓа цигара т.е. при „пасивно пушење“. Затоа, кога готвите, […]

Зошто сте сиромашни? Приказна која од корен ќе ви го промени животот

admin22

Зошто сте сиромашни? Приказна која од корен ќе ви го промени животот… Што е навистина сиромаштија? Овој кус разговор тоа ќе ви го открие! Сиромав човек го прашал Буда: -Зошто сум толку сиромашен? Буда: -Не си научил да даваш. Сирмоавиот:- Како може да давам кога немам што да дадам? Буда: […]

(ФОТО) Научник прикажува што значи да се носи и да не се носи маска во пандемија

admin22

И покрај тоа што многу земји ги релаксираат правилата за справување со коронавирусот и деловните активности повторно се отвораат, пандемијата Ковид-19 е далеку од помината. Ова значи дека носењето маска останува исто толку важно, иако некаде само се препорачуваат, а на друго место се задолжителни. Истражувачот Рич Дејвис им покажа […]