Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Арсовски соопшти убава вест – причина за славење во неговиот дом

admin22

  Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски во емисијата „Магазин“ со гледачите сподели прекрасна вест. Имено, тој и неговата вереница Соња ќе станат родители. Неодамна Арсовски, токму за својот роденден ја запроси Соња, па двајцата фотографии од веридбата споделија на социјалните мрежи. Инаку девојката вереницата на Арсовски, Соња Тодорова по потекло […]

Легнала да спие и никогаш повеќе не се разбудила: Мислеше дека е само уморна

admin22

Шејла Ровел проговорила за своето страдање, откако нејзината 21- годишна ќерка отишла да си легне во кревет поради главболка, а не сфатила дека добила смртоносен облик на менангистис. Џесика се вратила дома од фестиван на кој била со пријателите и пшретпоставила дека несе чувствува добро поради забавата. Студентката заспала, но […]

ВИЛМА ПРОГОВОРИ ПО 17 ГОДИНИ: Борис пред трагедијата ми го кажа ова!

admin22

17 години од страшната хеликоптерска несреќа во близина на Мостар во БиХ каде загина македонскиот претседател Борис Трајковски. Тоа магливо утро во 2004 година речиси нема да го заборави секој граѓанин на оваа земја, а Трајковски до ден денес остана синоним за вистински лидер и претседател со свој став и […]

МАЈКИ ЗАПОМТЕТЕ: На овие работи треба да ги научите децата уште во утробата

admin22

Човекот учи уште додека е во утробата на мајката. Научниците го потврдија ова што е уште еден доказ дека и пред да се роди човекот има одредена слика за светот во кој доаѓа. Овие три работи ги препознаваме дури и пред да се родиме: Чувствуваат вкус Професорот Питер Хепер од […]

Ги одби најголемите хитови на Цеца: Оваа пеајчка не знае што изгуби!

admin22

Пејачката Весна Змијанац откри еден многу интересен факт, кој малкумина го знаеја, а тој е поврзан со одредени песни на Светлана Цеца Ражнатовиќ. Весна призна дека имало песни за кои се двоумела и не ги снимала и тие станале големи хитови. – Некои од песните што не ги снимав се: […]

ТАГА! Лепа Брена се ОПРОСТИ ОД ПРИЈАТЕЛ со ТАЖЕН текст! „Нека ти е вечна славата“

admin22

Близок пријател на пеачката Лепа Брена почина денеска. Пеачката сподели слика со покојниот Милан со проштална порака. Пред само неколку саати се дружевме, а тогаш се деси нешто што многумина не ни можевне да сонуваме. View this post on Instagram A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) – Драги наш […]

(ФОТО) БАЛАШЕВИЌ КАКО СРЕДНОШКОЛЕЦ НАПИШАЛ ТАЖЕН И ДУХОВЕН СТИХ: Пораката ги расплакала сите!

admin22

Тој ова го напишал како ученик во втора година гимназија. Гимназијата „Светозар Марковиќ“ во Нови Сад, во која Балашевиќ ги запоцнал своите школски денови во својот весник често ги објавува неговите песни. Една од нив е со наслов „Порука човечанству“ сега сепак има поголема тежина и значење. „Ќе се родам […]

ПРВА ПОЧНАЛА ДА ПЕЕ, НО НЕ И БИЛО СУДЕНО: Сестрата на Лепа Бреана живее далеку од Србија, а еве и како ИЗГЛЕДА

admin22

Постарата сестра на Лепа Брена, Факета Стојановиќ, ретко се појавува во медиумите. Меѓутоа, како што и самата таа една во една прилика отикри, таа прва почнала да пее. Потоа во песната се заљубил и нејзиниот брат Фарук, а потоа и таа самата. – Откако знам за себе, нашата мајка најубаво […]

ТРИ месеци го сонувала истиот сон: Проверила што значи и дознала ужасна вистина

admin22

Австралијката Керол Ен Брајс (36) за жал на својата кожа почувствува што значи да се оствари сон во реалноста. Пред скоро десет години, за време на есента 2011 година, Керол Ен започна да го сонува истиот сон. Ќе се разбудеше наутро цела во пот, а срцето биеше како да сака […]

(ВИДЕО) ЈА ВИДЕ СО ДРУГО МОМЧЕ И ЈА УБИ НА БРУТАЛЕН НАЧИН: Видеото го гледате на своја одговорност

admin22

Кристина Ортиз-Лозано (28) беше пронајдена мртва во нејзината куќа со 23 убодни рани, а нејзиното поранешно момче Абделазиз Ел ecециуи Урзат денес беше осуден за убиство. Тие биле во врска 12 години, а тој го извршил убиството во септември 2019 година во Саутемптон кога видел дека таа излегла на состанок […]