Исповед на 32 годишна Ковид-пациентка: Ми кажаа дека имам само една минута да им се јавам на најблиските

admin22

Ана Болобицо е млада фотографка која живее во Пула и која неодамна ја сподели својата приказна врзана со битката со коронавирусот. Таа и ги откри симтомите кои биле индикатор дека ќе заврши на респиратор. Впрочем, Ана на своите социјални профили ги сподели тешките моменти кога мислела дека ќе ја изгуби […]

Кој ќе погреши, гревот му останува до судниот ден: Светла среда ги исполнува желбите само на добрите луѓе!

admin22

Во повеќето наши краеви, Велигденските празници траат три дена. Тоа значи дека денес е всушност прв ден кога луѓето, после одмор и гозби, им се враќаат на своите секојдневни обврски. Сепак, и овој ден се смета за „светол“ и има народни обичаи и верувања поврзани за него. Повозрасните луѓе велат […]

По лошото искуство со сопругот, Тања Савиќ утехата ја пронајде во ОВОЈ МАЖ?

admin22

Тања Савиќ секој ден се соочува со закани од нејзиниот сопруг дека нема да ја добие последната битка околу старателството над децата. Тој се обидува да ја уништи нејзината самодоверба на различни начини, но пејачката има на кого да се обрати и да побара утеха и помош во такви моменти. […]

Вања Кнежевиќ откри кој е нејзиниот најнеомилен член на жирито на ЗГ: НЕМА ДА ОЧЕКУВАТЕ оваков одговор

admin22

Вања Кнежевиќ привлече големо внимание на себе кога беше дисквалификувана од натпреварот „Grandвездите на Гранд“ поради конфликт со член на жирито, пејачката Јелена Карлеуша. Таа сега откри кој и е омилен член на жирито, а кој е најомразен и изненади многумина со нејзиниот одговор. Но поради скандалот кој изби по […]

Потресна исповед на пејачката Гоца Лазаревич – „Маќеата ми рече да барам ДРУГА КУЌА“

admin22

Гоца Лазаревиќ откри дека имала тешко детство и дека болни детали од нејзината младост ја следат и ден денес кога е возрасна и успешна жена. Низ солзи се сеќава на времињата кога живеела во сиромаштија, но и на болните денови кога нејзината мајка загинала во сообраќајна несреќа. Таа еднаш ја […]

Колку заработува Карлеуша од една емисија во „Ѕвездите на Гранд“?

admin22

Талент шоуто „Ѕвездите на Гранд“ веќе со годините опстојува на медиумскиот простор и секоја година е се погледано и погледано, но ваквата популарност можеби сега се должи на низата скандали и членовите на жирито. Со години наназад се зборува дека членовите на жирито дебело заработуваат за да ги прават овие […]

ПОТРЕСНА ИСПОВЕД НА АНА: „Ме сил*ваше мојот најдобар пријател додека спијам, сакав да се убијам“

admin22

Не побарав помош откако тоа се случи, се правев како ништо да не било и продолжив со животот, рекла актеркта Ана Лун Мекорд (29) ѕвезда на серијата ’90210′, која на Денот на жените одлучи да открие дека била силувана кога била тинејџерка. Актерката раскажала дека тогаш кај неа преспал пријател. […]

ПОТРЕСНА ИСПОВЕД НА ВЕСНА ЗМИЈАНАЦ: „Виновна сум за смртта на моите два сина“

admin22

Пејачката Весна Змијанац во својата книга “Kad zamirišu jorgovani” открила дека во 80-тите, во само една година изгубила две бебиња, двете во седмиот месец од бременоста. Весна кажала дека периодот на најголема слава го минала низ вистинска агонија и неопислива душевна болка. – Нашето прво дете, син, Владо Јовановиќ и […]

(ФОТО) Карлеуша објави фотографија со Тоше Проески која досега ја немаме видено

admin22

Роденденот и датумот кога ја загубивме нашата музичка легенда не се единствени кога треба да се сеќаваме на него, а тоа го покажа и Јелена Карлеуша. Тие беа добри пријатели и колеги, а спомените од времето кога се дружеа таа ги сподели со својата армија обожаватели и следбеници на социјалната […]

Научниците објавија колку е всушност стар коронавирусот, луѓето не знаат дека овој вирус постои повеќе од…

admin22

Молекуларни биолози од Кина, САД и Европа ги споредиле геномите на неколку десетина вируси најсродни на SARS-CoV-2. Тие откриле дека неговите претходни облици се одвоиле од заедничкото еволутивно стебло на вирусот кај лилјаците прилично одамна, пред 40 до 70 години. Тим на молекуларни биолози предводени од Дејвид Робертсон од Универзитетот […]