Како изгледале неговите последни денови? Додека Тито 68 дена бил во вештачка кома, неговите најблиски луѓе порачувале….

admin22

Во подземениот трезор на Универзитетскиот клинички центар Љубљана, во кој на 4ти мај 1980 година умрел Јосип Брзо Тито, откриени се непознати документи. Како што се наведува, документаијата фрла ново светло на последните месеци од животот на Тито и неговиот персонал во најдобрата медицинска установа во поранешната држава. Документацијата била […]

„Жени, бегајте од скржави мажи, тоа е вистинска болест: Ми се има случено на келнерот да му речам…“

admin22

Ниту една жена која се држи до себсе и која е способна да се грижи за себе, нема да бара ништо од мажот, па дури ни да очекува, да на неа троши невидени суми на пари. Таа ќе биде премногу горда за такво нешто, и горда на тоа што самата […]

Дали знаете што се случува кога ќе умреме: Исповед на девојката која се вратила од мртвите ќе ве остави без текст

admin22

Ако некогаш сте се прашувале каков е задгробниот живот, ова е совршена прилика да дознаете! Во моментот на смртта, некоја чудна енергија ја носи вашата душа на другиот свет. Без разлика на која страна гледате, секаде има светлина… – Иако веќе немате свое тело, имате чувство како да имате. Одеднаш […]

Исповед на Кристина од Куманово: „Бремена сум конечно после три ин-витра, но животот ми го приреди најстрашното сценарио“

admin22

Со Дарко сме во брак 10 години. Цело време се обидувавме да имаме бебе, но никогаш не се фаќаше. Јас и Дарко сме потполно здрави и способни да имаме дете, но ете Господ не сакаше да не дарува со тој благослов. Поминавме низ многу доктори во Македонија и низ Европа […]

По повеќе обиди конечно забременила, а тогаш докторот им кажал дека тоа е страшна лекарска грешка

admin22

Каролин и Шон од САД, Охајо, имале два сина, но очајно сакале и ќерка, па се одлучиле да направат вештачко оплодување, после неколку неуспешни обиди и спонтани абортуси. Така лекарот со неколку замрзнати сперматозоиди ја оплодил Каролин, па си заминале дома за да ги почекаат резултатите. – Бев во канцеларија […]

ЈА ИЗГУБИВ, ТАА ДЕНЕС Е САМО СЕНКА: Писмото на Бред Пит за Џоли залута на интернет-жално и тажно!

admin22

Откако низ медиумите се појавија информации дека познатата актерка, Анџелина Џоли, денес има само 36 килограми, како и дека нејзиното здравје е сериозно загрозено поради анорексијата, повторно на социјалните мрежи се споделува љубовното писмо кое Бред Пит и го напиша пред пет години, кога исто така во тој момент актерката […]

НИШТО НЕ БОЛИ КАКО ЗАБ: Отстранете ја болката за само 30 секунди – ЕВЕ КАКО

admin22

Секое оштетување на корен на заб предизвикува неподнослива болка. Постојат многу причини за дополнително оштетување на нервите, на пример: пропаѓање на заб, губење на заб, скршени заби, кариес, воспаление на непца… Силната болка често го отежнува секојдневниот живот. Пациентот не може да спие, да јаде и да зборува. Ако често […]

Швајцарско село нуди: „Дојдете живејте во нашето село, ќе ви платиме 25.000 франци по човек“

admin22

Жителите на швајцарското село Албинен, во кантонот Вале, за десет дена ќе одлучат за новата политика со која на странци ќе им понудат пари да дојдат и барем десет години да живеат во селото. Се работи за сума од околу 70.000 франци за четиричлено семејство. Малото село во кое моментално […]

Не можела веќе да молчи: Драгана Мирковиќ признала каков живот води нејзиниот сопруг

admin22

Поминаа неколку месеци откако сопругот на српската пејачка Драгана Мирковиќ имаше операција на мозокот, а таа одлучила да проговори за периодот после истата, не сакајќи да ја разубавува реалноста. Имено, таа открила дека нејзиниот сопруг наскоро ќе може да се врати на нормалните активности. -Мора да биде дисциплиниран сега. Не […]

Молитва која треба секој Христијанин да ја знае во оваа тешко време на пнадемија

admin22

Оче Наш Кој си на небесата, Да се свети името твое. Да дојде Царството Твое, Да биде волјата Твоја, КАко на небото, така и на земјата, Лебот наш насушен дај ни го денес и прости ни ги гревовите наши како и ние што им проштеваме на нашите должници. Не не […]