ЧОВЕК СО ГОЛЕМО СРЦЕ: Роналдо ги претвора хотелите во болници за битката со коронавирусот

admin22

Гласините дека суперeѕвездата на Јувентус и Португалија, Кристијано Роналдо ќе направи невиден гест за своите сонародници, ги запали социјалните мрежи. Комплетно непотврдената информација гласи од прилика вака:

Фудбалерот им ги одстапи на своите власти хотелите во Португалија за се претворат во болници за лекување на лица заразени со коронавирус, пренесува „Марка“.

Сепак, шпанскиот весник веќе ја потврдува информацијата, а во неа се вели дека Роналдо исто така ќе ги плати сите трошоци, вклучително и платите на лекарите и персоналот за поддршка. Во моментов има 169 потврдени случаи на коронавирус во татковината Кристијано Роналдо.

Роналдо е ставен во карантин во матичната земја, откако на неговиот соиграч Даниеле Ругани му беше дијагностициран опасниот вирус на 12 март. Како што е познато, првенството во Серија А е суспендирано и не се очекува да продолжи порано од мај.

loading...
Loading...
Next Post

Без преседан и ... сурово! Ќе се одбива третманот на лечење на возрасните во Италија!

Нова и невидена мерка која ја подготвуваат здравствените власти во најпогодената земја во Европа од коронавирусот, а тоа е Италија. Според подготвениот предлог на Кризниот штаб во Торино, ќе биде воведена одредба со која ќе се одречат од секој безнадежно болен граѓанин во италијанска медицинска помош, а е над 80 […]