(ДИЕТА) Со оваа медицинска диета летово ќе симнете 8кг за 15 дена-еве како

admin22

Медицинската диета е еден од најпопуларните режими за слабеење затоа што ветува дека ќе изгубирњ 2 до 5 килограми за пет дена, па дури и до 8-10 килограми по само 2-3 недели.

Предноста на оваа диета е тоа што нема да се чувствувате слаби или без енергија, затоа што ветува доволен внес на витамини и минерали. Исто така е доста практична за држење, а можеби и најважно, не бара скапа храна или додатоци во исхраната, при што не мора да трошите богатство на истата.

Самата диета е осмислена во 1950-тите години од кардиологот Херман Тарновер, за потребите на неговите пациенти, за зајакнување на нивното кардиовскуларно здравје, а денес е едно од најпопуларните решенија за губење на тежината.

Диетален план

Треба да се напомене дека диетата може да држи најмногу 3 пати по 5 дена или помали циклуси ако треба да изгубите помалку килограми. Ако сепак имате повеќе килограми за симнување, претходно мора да направите пауза од 15 дена.

Loading...

Мени

Прв ден

loading...

Појадок: 1 портокал, 4 крекери, 1 шолја кафе или чај (без шеќер)
Ручек: 1 портокал, 1 варено јајце, 1/2 чаша јогурт
Вечера: 2 домати, 2 варени јајца, 1 краставица или 1/2 зелена салата

Втор ден

Појадок: 1 портокал, 4 крекери, 1 шолја кафе или чај без шеќер
Ручек: 1 портокал, 1 варено јајце, 1/2 чаша јогурт
Вечера: 1 плескавица (125 гр мелено месо), 1 портокал, 1 домат, 4 крекери, 1 шолја кафе или чај без шеќер

Трет ден

Појадок: 1 портокал, 4 крекери, 1 шолја кафе или чај без шеќер
Ручек: 1 портокал, 1 варено јајце, 1/2 чаша јогурт, 1 зелена салата или 2 краставици, пијалоци без шеќер
Вечера: 1 плескавица (125 гр мелено говедско месо), 1 портокал, 4 крекери, 1 шолја кафе или чај без шеќер, чорба од говедско месо

Четврти ден

Појадок: 1 портокал, 4 крекери, 1 шолја кафе или чај без шеќер
Ручек: 125 гр малку маснотии сирење, 1 домат, 4 крекери
Вечера: 1 плескавица (125 гр мелено говедско месо), 4 крекери, 2 домати, 1 јаболко

Петти ден

Појадок: 1 портокал, 4 крекери, 1 шолја кафе или чај без шеќер
Ручек: 200 гр варена риба или пилешко, 4 крекери, 1 домат
Вечера: 500 гр варен зеленчук, 1 варено јајце, 1 домат

Важно е да се напомене дека не смеете да ги менувате количините и распоредот на храна, затоа што само ако правилно го следите предложениот режим, ќе ги постигнете резултатите што ги ветува оваа диета.

loading...
Loading...
Next Post

Добитна љубовна комбинација: Овие 2 знака се најдобриот пар во хороскопот

Некои луѓе поминуваат цел живот барајќи ја нивната сродна душа, а за некои среќата на полето на љубовта, им се насмевнува многу брзо и неочекувано, без тие воопшто да се трудат. Кога луѓето родени во знакот на Бик и Скорпија ќе се сретнат, меѓу нив се создава моментална хемија. Нивната […]