Димовски: Немаме воспоставено директен контакт со Албанците

admin22

Пратеникот Илија Димовски дебатирајќи во емисијата „Што не е јасно?“ на Алфа ТВ синоќа рече дека една од грешките на ВМРО-ДПМНЕ е што не успеала да воспостави директен контакт со етничките Албанци во Македонија.

„Дозволивме други да шират фобија кај нив против нас. Не направивме директн линк и дозволивме да бидеме злоупотребени од оваа структура на власт, иако градевме и реконструиравме училишта, водоводи и болници во средините каде што доминира албанското население исто како во местата каде што македонското е мнозинство, рече во една прилика Димовски.

loading...
Loading...
Next Post

ЗА КОЛКУ СЕ ЗБОГАТИЈА: Саша Поповиќ и Лепа Брена го продадоа „Гранд“

Саша Поповиќ и Лепа Брена, заедно со сопругот на Брена, Слободан Живоиновиќ, го продадоа уделот од 49 проценти од „Гранд продукција“ на компанијата „Јунајтед медија“ која во 2014 година веќе откупи 51 процент од пакетот акција, дознава „Курир .рс“ Така тие двајца заработија вкупно 15 милиони евра, колку го инкасираа […]