Дневен хороскоп: Овој петок е среќен ден за еден хороскопски знак, ќе слушнете добра вест од далеку

admin22

Овен

Пријатна средба ќе Ви го разубави денот и ќе ја зголеми вашата самодоверба. Денот ќе биде одличен за пријателски разговори. Ќе го добиете тоа што ви е потребно, благодарение на кавгите од другите, и во наредните денови ќе ја надминете конкуренцијата. Секој ден можете да бидете практични, денес бидете инспирирани и мислете позитивно.

Бик

Loading...

Можете да бидете задоволни од добро завршената работа, а кај некои од Вас задоволството ќе е од финансиска страна. Имате шанса да ги искористите предностите од странска фирма со широка мрежа на услуги.

Близнаци

loading...

Почнете да се движите, правецот и целта може да се одредат и подоцна. Веројатно чувствувате нагли промени во расположението. Пренесете ги новите планови и идеи на Вашите колеги. Патувањето Ви е одмор за вашиот мозок и радост за душата, а и срцето ќе си го најде тоа што му е потребно.

Рак

Овој петок ќе разберете дека моменталната ситуација не ви одговара. Имате корисен потег, пресудете ги добро последиците. Токму вие ќе слушнете добра вест од далечен роднина или пријател. Можно е скоро патување. Успехот е сигурен за сите Ракови, но за некои тоа ќе значи многу работа и големо внимание.

Лав

Кога двајца се караат ќе победи Лавот, ќе одигра добра улога како водач на глутница и ќе доминира. Со воздржаноста ќе добиете добра оцена и ќе ги привлечете погледите со лична стабилност и одговорност. Секоја Ваша активност ќе биде проследена со интерес од околината. Но, ако сте мрзеливи не очекувате награда, ќе бидете разочарани.

Девица

Тешкотиите со кои Девиците ќе се соочат денес, се должат повеќе на внатрешна нестабилност и променливо расположение, отколку на надворешни причини. Една мала промена во изгледот ќе ви се одрази добро и ќе ви даде повеќе самодоверба. Не преземајте ништо сериозно, не започнувајте нова работа и не потпишувајте нови договори. Чувството за хумор ќе го подобри расположението на сите околу вас.

Вага

Денес ќе ги реализирате идеите и ќе ги постигнете своите цели, но со многу труд до последен момент. Во тековните задачи едвај ќе се судрите со тешкотии. Потребата од чист воздух и свежи емоции ќе ве однесе на место каде што ќе се дистанцирате од непријатни луѓе. Некои од родените во зодијачкиот знак ќе имаат важно патување со лична цел.

Шкорпија

Не трошете го времето со ситници, фокусирајте се на суштинските работи. Првата половина од денот ќе биде добра, но потоа почнува да се влошува. Ве загрижува само тоа дека ќе треба да ги одложувате барањата на своите блиски.

Стрелец

Ќе наидете во конфликтни ситуации и разговори на работното место. Вечерта посветете ја на себе и погрижете се за вашиот изглед. Сигурен успех ќе освојат Стрелците кои се упорни за деловната реализација. Денес најмногу штетни ќе бидат лагите, затоа не треба да се служите со нив, без разлика дали ќе се обидете да излажете некого или тоа ќе Ви го направи некој Вас – ефектот ќе биде ист.

Јарец

Не заборавајте, ова е добар период да ги ставите Вашите дејствија во ред. Не инвестирајте само затоа што ви е тешко да ги одбиете вашите пријатели. Добро организирајте се и ќе дојде време за сè што планирате. Изненадувањата ќе се премногу дури и за вас. Денес бидете малку егоист (ка) и помислите најнапред за своите приоритети и интереси.

Водолија

Не откажувајте се да се занимавате со работа која во конкретниот случај ви носи задоволство. За многумина петок е шанса што ретко се случува и ризикувате да пропуштите многу ако не ги искористите предностите навремено.

Риби

Ќе се отворат можности за повеќе средби и разговори. Можно е наскоро повторно да се вратите на своите проблеми. Денот ви овозможува да се погледне себе си и да ги сфатите грешките. Само бидете природни, овозможете радоста во срцето да се манифестира. Не сакате никој да Ви ги расипе плановите, затоа внимавајте на кого му верувате.

Loading...
Next Post

Исповед на Маја: „Иако заминав во туѓина по моја желба, петок ми беше ден за плачење“

Беше доцна есен, јас заминав на студии во туѓина, сама, ги оставив сите дома, мојата мајка, мојот татко, мојот брат. Отидов во нов свет, навидум возбудлив, интересен исполнет со живот во работните денови, но пеколен за викендите кога бев сама во студентската соба. Отидов во туѓина бидејки сите ми кажуваа […]