ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 6 ДЕКЕМВРИ: Јарецот ќе се заљуби на прв поглед, Стрелецот има нов познаник, а Рибите ќе добијат неочекувана добивка

admin22

ОВЕН

РАБОТА: Вашите деловни планови се поврзани со развој на соработка со странски соработници. Вие воспоставувате комуникација со нив. Го очекувате нивниот позитивен одговор.

ЉУБОВ: За љубени сте и сакате да поминете што повеќе време со вашата сакана. Сигурни сте во своите емоции. Ви недостасува фактот, така што другата страна нема ист став кон врската.

Loading...

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно. Како и да е, би било добро да се посветите на подобрување на имунитетот заради деновите пред нас. Најдобро е да ја збогатите вашата исхрана со свежо овошје и зеленчук.

БИК

loading...

РАБОТА: На работа држите сè под контрола и сте задоволни од тоа како се развива бизнисот. Тоа е одличен ден за решавање на судски спорови, правни прашања и комуникација со претставници на медиумите.

ЉУБОВ: Не сте сигурни дека брачниот другар е целосно искрен и отворен со вас. Се правите дека сè е во ред, и во суштина, внимателно го следите она што тој го прави, секое движење и комуникација.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е солидно. Единственото нешто на што треба сериозно да обрнете внимание е исхраната. Склони сте на прејадување и особено конзумирање слатки, кои сите можат да бидат штетни за вашето здравје.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Воспоставувате комуникација со странци. Вие сте доста заинтересирани да направите деловен проект заедно. Вие не добивате никаков коментар за вашиот предлог.

ЉУБОВ: Емотивната врска со сопружникот е одлична. Планирате да го изненадите. Тие се сигурни дека ќе уживаат во викенд-бегството од градот само за двајца.

ЗДРАВЈЕ: Зглобовите и колената се чувствителни. Ревматизам, болка, слаба подвижност се можни. Би било добро да прашате што конкретно можете да направите за да го подобрите вашето здравје.

РАК

РАБОТА: Одличен ден е да се решат правните прашања и парницата. Ги имате сите факти, многу сте реални, но исто така сте решени да ја истуркате работата до крај во ваша корист.

ЉУБОВ: Ве чека нов познаник. Имате впечаток дека на нов познаник му е многу тешко да се отвори емоционално, но дека крајно емотивно, чувствително и ранливо лице се крие зад ѕидот.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно. Се чувствуваш добро. Организмот е силен и истовремено е во фаза на заштита и регенерација, така што има способност да се брани од болести.

ЛАВ

РАБОТА: Фокусирани сте на обврски и задоволни сте затоа што деловните планови одат според планираното. Во секое време знаете каде се случува тоа за да нема изненадувања.

ЉУБОВ: Емотивно сте исполнети со врска со сопружник. Промовира дека вашиот партнер не е целосно опуштен и дека успешно ви ги крие проблемите што сериозно го мачат.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро. Здравјето е стабилно. Во суштина нема причина за загриженост. Најдобро е да се продолжи со навики кои овозможуваат добро здравје.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Вашата цел е да ги подобрите финансиите. Од тие причини, приоритет им се дава на оние обврски што најбрзо доведуваат до прилив на пари. Само тогаш ги правите вообичаените рутински задачи.

ЉУБОВ: Уживате во брак. После толку време заедно, другата страна гори по вас. Вие би сториле сè за саканата личност и таа е совршено свесна за тоа.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно. Вие сте работохолик и знаете да претерате кога станува збор за работата. Многу е важно да научите да одмарате. Денес е одличен ден за релаксација.

ВАГА

РАБОТА: Деловната состојба е стабилна. Вие ја работите својата работа во нормална, опуштена атмосфера без стрес. Имате прилично одговорен однос кон обврските, но се чини дека уживате во нив.

ЉУБОВ: Вие сте во фаза на преиспитување на претходната врска и сопствените постапки. Ви станува јасно дека и вие самите сте придонеле за влошување на врската. Малку ви пречи што поранешното момче влезе во нова врска.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на алергии и инфекции. Имунитетот не се покажува силен, па затоа би било добро да внесувате витамини во организмот со цел да го подобрите неговиот одбранбен систем.

СКОРПИЈА

РАБОТА: Вие не само што успевате да се справите со тешкотиите на работа, туку и да постигнете јавен успех. Конечно се чувствувате добро, како победник. Колегите искрено ви честитаат за успехот.

ЉУБОВ: Често помислувате на личност која ве интригира. Емоциите работеа за вас, но вие не покажувате никаква иницијатива во насока на врската. Ве попречува пријателското однесување на сочувство.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е солидно. Не би било лошо да се воведе неделна доза рекреација со цел да се подобри здравјето. Би сакале да се движите малку, иако чувствувате отпор кон тоа.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Задоволни сте од ситуацијата на работа. Иако има многу да се направи. Вие сте добро организирани така што сите обврски ги извршувате добро и на време, без стрес.

ЉУБОВ: Ќе остварите ново познанство. Навистина ви се допаѓа впечатокот што ви го остава другата страна. Се чини бестрашно за вас, како личност на која иницијативата е силна страна.

ЗДРАВЈЕ: Кога станува збор за исхраната, вие сте прилично неумерени. Би било добро да се грижите за вашата исхрана, поточно драстично да го намалите внесувањето на пијалоци и храна, особено слатки.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Се чувствувате сигурни, дека можете да направите сè, дека сите цели ви се достапни. Направете деловни планови засновани врз тоа како се чувствувате, а не врз фактите.

ЉУБОВ: Ве чека нов познаник. За секунда, имате чувство дека лицето пред вас е вистинската личност за контакт. Не верувавте во љубов на прв поглед, а сега ви се случува и вас.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро. Здравјето е стабилно. Без оглед на дозата на оптимизам што ве краси, не би било лошо да се грижите за имунитетот, односно да го зајакнете за превенција.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Во контакт сте со претставници на медиумите. Уживате во вниманието. Вие сте многу горди на деловниот успех што го постигнавте. Уживате и во успехот и во славата што ја донесе со себе.

ЉУБОВ: Треба да ја промените стратегијата за освојување. Интензивно комуницирате со сочувството, но не оставате впечаток дека сакате врска, туку пријателско пријателство.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате силно. Можните проблеми се поврзани со мочниот меур и добивање инфекција на уринарниот тракт. Можно е да ги избегнете ако обрнете внимание на оваа област.

РИБИ

РАБОТА: Вие сте енергични, самоуверени, амбициозни. Сакате да постигнете многу и успевате. Уживате во чувството дека можете да направите било што. Ве чека финансиска добивка.

ЉУБОВ: Емоциите работеа за вас, но не сте сигурни дали треба отворено да ги покажете. Вашата ситница е ваш пријател, затоа ви е непријатно да му кажете како се чувствувате.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате силно. Сепак, чувството може да измами. Телото е склоно кон одредени болести. Можни се проблеми со хормони, алергии, како и инфекции.

Loading...
Next Post

(ГАЛЕРИЈА) СНЕЖНА БАЈКА: Во рускиот град Нориск вее снег непрекинато пет дена, фотографии во кои ќе се заљубите

Снежните врнежи кој траат 5 дена натрупаа снег колку за два месеца, во најстудениот град на светот. Памучни, кристални снегулки разлетани на сите страни, снегот постојано паѓа и се трупа веќе петти ден во Нориск. На почетокот изгледа бајковито, но жителите кој што живеат тука се навикнати на снежната глетка […]