Добар ден ги очекува ДЕВИЦИТЕ и СТРЕЛЦИТЕ! Дневен хороскоп за ЧЕТВРТОК, 14 Јануари!

admin22

Овен

Ве очекува повик од личност која го повредила вашето его во минатото, па денеска ќе имате можност да ги израмните сметктите. Посветете повеќе внимание на вашето семејство, во последен период поради вашите љубовни проблеми се одалечивте од сите.

Бик

loading...

Она што ќе ве израдува денеска е веста дека онаа личност која ви се допаѓа ги прашувала вашите пријатели за вас. Доколку ја зграпчите можноста која ви се пружа, нова летна романса е на повидок. Вечерва опуштете се со чаша црвено вино.

Близнаци

Доколку во брзо време не обрнете внимание на вашата работа и должноста која ве повикува, постои ризик од губење на моменталното работно место. Во врска со онаа одлука за која се двоумите, само послушајте го вашиот внатрешен глас и ќе знаете точно како треба да постапите.

Рак

Денес целосно посветете му се на партнерот. Веќе некое време ви се заладени односите, па би било добро доколку денес се обидете са изнајдете решение како врската да ви биде како порано. Можеби клучот е во заедничкото патување.

Loading...
Next Post

Василичарите: Претседателот на ОК ВМРО ДПМНЕ изигруваше жртва, сакајќи да покаже наводна полициска бруталност

По денешните нереди и контроверзии врзани за традиционалниот Вевчански карневал, на фејсбук профилот „Мое Вевчани“ се огласија Василичарите со свое официјално соопштение за јавноста. Одредени структури на полицијата очигледно направиле погрешна проценка, односно пратија преголема бројка полициски службеници на Св.Василја Вевчани. Народот тоа го сфати како провокација, иако не ги […]