Две лица повредени во сообраќајка кај скопската Железничка станица

admin22

Две лица се повредени во сообраќајна незгода што се случила утринава во 3:35 часот на крстосницата на булеварите Кузман Јосифовски Питу и Никола Карев во Скопје, кај Железничката станица.

Како што потврдија за МИА од МВР, незгодата се случила меѓу патничко возило „Форд Фокус“ со скопски регистарски ознаки управувано од Д.С. (23) и „Мерцедес“ со велешки регистарски ознаки управувано од В.Н. (23) од Скопје.

Повредените лица се пренесени во Ургентниот центар.

Извршен е увид од страна на СВР-Скопје.

loading...
Loading...
Next Post

Боки13 се жали дека повраќал, Рускоска не му попушта ќе седи на судење

– Не се чувствувам добро. Имав десет повраќања. Имам исклучителна желба активно да учествувам во судскиот процес. Немам добиено терапија за новата дијагноза што ми е најдена. Едноставно затворскиот доктор констатираше дека не можам да го следам судењето, но јас инсистирав да бидам донесен за да не биде дека одолговлекувам, […]