Еден хороскопски знак да внимава на здравјето: Дневен хороскоп за оваа среда 07.04.21

admin22

ОВЕН

Работа: Очекувајте генерално поволен ден. Ако работата ви е врзана со продажба, ќе имате голем успех.

Љубов: Можно е да не приметувате личност која пробува на суптилен начин да ви ги покаже чувствата.

Loading...

Здравје: Чувајте се од хронични проблеми.

БИК

loading...

Работа: Може да очекувате ден во кој ќе имате многу обврски. Потрудете се да се посветите на работата сега кога тоа е важно.

Љубов: Наклонети сте на чести караници и љубоморни испади со саканата личност.

Здравје: Лош имунитет.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Пред вас се некои пресврти на работното поле. Ќе имате впечаток дека состојбата е нестабилно и дека ви се руши тлото под нозете.

Љубов: Нова љубовна прилика ве очекува, но од вас зависи дали ќе ја искористите или не.

Здравје: Одлично.

РАК

Работа: Ако се занимавате со приватна работа ќе имате успех, ве следи среќа и судбината дефинитивно е на ваша страна.

Љубов: Секој човек има маани, па така и вашиот партнер. На вас е одлуката дали ќе го прифатите.

Здравје: Проблеми со долниот дел од стомакот.

ЛАВ

Работа: Можно е работните обврски на некој начин да ве гушат. Потребен ви е одмор за малку да ја наполните својата енергија.

Љубов: Лесно го покажувате својот интерес за личност која ви значи.

Здравје: Ќе ви годи да бидете активни.

ДЕВИЦА

Работа: Финансиската ситуација би требало да се поправа кај вас. Очекувајте позитивен ден.

Љубов: Можно е односот со саканата личност да биде променлив во следниот период и да сами повеќе не знаете што сакате.

Здравје: Внимавајте на исхрана.

ВАГА

Работа: Одложување на работните обрски е нешто во кое генерално сте доби, но сега е дојдено време сериозно да се посветите на работата.

Љубов: Вашиот брак е во криза, и свесни сте дека е така веќе долго време.

Здравје: Можни проблеми со срцето.

ШКОРПИЈА

Работа: Ве очекува добра ситуација на полето работа и пари, и подготвени сте да остварите уште поголем успех во иднина.

Љубов: Задоволни сте со својот емотивен избор, и добро се чувствувате поради тоа.

Здравје: Немате проблеми.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Доаѓа до сериозни промени во раководството кои со време значајно ќе се одразат на вашиот работен статус.

Љубов: Подготвени сте на саканата личност да и ја пружите сета љубов која ќе ја бара од вас.

Здравје: Се враќаат проблемите со кичмата.

ЈАРЕЦ

Работа: Постепено се ослободувате од големиот број на обврски кои сте ги имале минатиот период, и чувствувате големо олеснување поради тоа.

Љубов: Сте ја засакале својата слобода, и не сакате нова врска. Имате додворувачи, ама не ве интересираат.

Здравје: Многу добро.

ВОДОЛИЈА

Работа: Вашата загриженост и нервоза која ја покажувате може да ги демотивира соработниците и да направи општ проблем на работното поле.

Љубов: Заладувањето помеѓу вас и саканата особа води кон прекин на врската.

Здравје: Проблеми со урогениталниот тракт.

РИБИ

Работа: Сериозни сте и важно ви е дека работата оди во посакуван правец. Ќе направите се што можете за да ги остварите своите цели.

Љубов: Немојте да очекувате почеток на нови врски денеска. Денот ви е бавен на љубовното поле.

Здравје: Појава на камен во бубрезите.

Loading...
Next Post

КОНЕЧНА ОДЛУКА: Утврден изгледот на македонскиот ковид – пасош за патување во Грција

Македонскиот ковид-пасош за патување во Грција ќе биде дигитален. Министерството за здравство веќе утврдило како тој ќе изгледа, откако минатата недела министерот за здравство, Венко Филипче, рече дека зел обврска да ги утврди деталите и за нив да ја извести Грција, која најави дека од 14 мај, ја отвора границата […]