Емилија Александрова: ВМРО-ДПМНЕ се очајни губитници

admin22

Независната пратеничка Емилија Александрова на седницата за донесување на Законот за Јавно обвинителство, рече дека се ставаат во залог европските интеграции и иднината на младите, па ги нарече ВМРО-ДПМНЕ губитници.

„Денеска сме сведоци на очајни губитници кои сакаат државата и собранието да го стават во залог, за европските интеграции, за иднината на младите генерациии на нашата држава“ рече Александрова.

Александрова: ВМРО-ДПМНЕ се очајни губитници

Александрова: ВМРО-ДПМНЕ се очајни губитници

Публикувахте от Press24.mk в Петък, 14 февруари 2020 г.

loading...
Loading...
Next Post

Милошоски: Крсто Мукоски беше херој од Вевчани - денеска го продава имотот и се сели во Белград

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски на денешната собраниска дискусија во собранието за Законот за ЈО, остро кон својот колега Крсто Мукоски истакна дека пратеникот Мукоски од терорист за власта стана вистински преговарач за законот за ЈО и износот од 4 милиони евра во тендери за неговите фирми кои власта му […]