ЕМОТИВНА ПРВА СРЕДБА СО ЌЕРЌИЧКАТА: Ѓорѓе Давид го победи Коронавирусот

admin22

Пред речиси две недели познатиот српскиот пејач и дел од жирито на Ѕвездите на Гранд, Ѓорѓе Давид успеа да го победи коронавирусот, а сега за прв пат се виде со својата ќеркичката.

Тој по своето излегување од болница и дојде во својот дом сподели емотивна фотографија која не ги остави рамнодушни фановите.

„Денеска јас и Сташа имавме специјален ден. Ти благодарам Боже, напиша пејачот.

Пејачот на социјалната мрежа Инстаграм го сподели и цртежот кој го нацртала неговата ќерка како изненадување за неговото враќање во домот.

„Таа денеска посака да ограбиме продавница со играчки. Секако нејзината желба моја задача и ограбување на продавница“, вели рокерот.

Loading...

Инаку рокерот на 26 март исто така на својот Инстаграм профил со јавноста ги сподели резултатите од тестот за коронавирус и кажа дека е позитивен на Ковид -19.

По неговото излегување од болница пејачот во емотивна исповед рече дека е среќен што по 16 дена излегува на воздух.

loading...

„Кога излегов од болница и седнав во автомобилот, јас бев во шок, излегов на чист воздух. Првите 15 минути ми беше тешко на главата бидејќи по 16 дена јас излегов на сонце“ вели рокерот и додава.

loading...
Loading...
Next Post

(ВИДЕО) DJ Babura Junior направи подобра карантинска забава дури и од Италијанците

Со добро расположение на соседите во околните згради, исклучување и вклучување светла во становите и одлична музика – DJ Babura Junior направи најдобра забава од балкон за време на карантинскиот викенд. Додека многумина се жалеа за најдолгиот карантински викенд, соседите на DJ Babura Junior не можеа да се пожалат – […]