ФИЛИПЧЕ: Има ново заразени од коронавирусот, но и двајца излечени

admin22

Во изминатите 24 часа се регистрирани 24 нови случаи на коронавирус во земјата. По градови: Скопје (15), Куманово (4), Дебар (2), Охрид (1), Штип (1), Тетово (1). Со ова вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со КОВИД-19 денеска до 12.00 часот изнесува 201 лица.

Според местото на живеење, досега случаи на КОВИД-19 се регистрирани во:

– Скопје (123)

– Дебар (43) од кои 2 починати

– Куманово (15) од кои 1 починат

Loading...

– Штип (8)

– Велес (3)

loading...

– Охрид (3)

– Кавадарци (2)

– Прилеп (2)

– Гостивар (1)

– Тетово (1)

Од Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби се испишани 2 пациенти кои на два контролни теста на Ковид-19 имаа негативен резултат. Пациентите се во добра здравствена состојба и се пуштени на домашно лекување. Со ова во земјата досега има 3 излекувани пациенти и 3 починати.

loading...
Loading...
Next Post

ПРОФ. КИН-ЧАНГ: Плакнете ја устата со солена вода на секои влегување и излегување од дома

Професорот Вонг Кин-Чунг е професор по медицина кој работи заедно со Хонг Конг и Соединетите држави. Тој ги испраќа овие упатства со вредни совети до своите студенти, но тие се важни и применливи за сите нас. Ние ги презентираме во кондензирана верзија. Постојат многу потврдени случаи на коронавирус и многумина […]