Филипче на ФБ: Лежалката на плажа лесно се заменува со болнички кревет

admin22

Лежалката на плажа лесно се заменува со болнички кревет.

Да ги почитуваме мерките за заштита од Ковид-19, да го зачуваме нашето здравје, но и здравјето на нашите родители, баби и дедовци, затоа што нема ништо поважно од грижата за нашите најблиски, објави денеска на својот ФБ профил министерот за здравство Венко Филипче.

Тој повторно укажа на препораките: Носи заштитна маска, одржувај физичка дистанца, не се групирај и често миј ги рацете.

loading...
Loading...
Next Post

Потресно сведоштво на Горица Митева за состојбата во Штипската болница - Прашина, влага, крвави чаршави, нечисти кревети...

Сива прашина насекаде, пајажини, умирисана на влага , плочките и прозорците беа скоро црни. Креветот на кој ни рекоа да седнеме имаше капки од пот и крв од други пациенти. Ова не е сцена од хорор филм, вака штипјанката Горица Митева на социјалните мрежи ја опиша болничката соба на Инфективното […]