Филипче: Недоволно се санкционираат прекршувањата на мерките

admin22

Министерот за здравство, Венко Филипче во вечерашното гостување на ТВ 24 рече тој тој лично смета дека недоволно се санкционираат прекршувањета на мерките за заштита од корона вирусот.

-Лично сметам дека недоволно се санкционира. Институциите треба поинтензивно да работат на терен да ги идентификуваат ваквите прекршоци.

Мора граѓаните кои не ја почитуваат мерката да сфатат дека тоа е сериозна закана не само за нив, туку и по јавното здравје, вели Филипче.

loading...
Loading...
Next Post

(ФОТО) ВЕРУШЕВСКИ МУ СЕ ЗАКАНИ НА ЗАЕВ И СДСМ: Наскоро се ќе биде јасно

Синот на советникот на Заев за национална безбедност дури беше премиер најавува дека наскоро ќе се види каква е власта на СДСМ. Александар Верушевски на пост кој не е јавен вели дека нема порасипани луѓе со чесни исклучоци од тие што сега се на власт. Пред два дена Заев објави […]