(ФОТО) Пратеникот Зеќири стана татко-еве како ја крстија ќеркичката со сопругата Бисера

admin3

Потпретседателот на СДСМ, пратеникот Мухамед Зеќири предмалку на својот Фејсбук профил сподели дека станал татко на ќеркичка.

„Благодарни сме Господе што на овој ден, 24.02.2020, нè израдува со ќеркичка ❤️❤️❤️🤲🏻🤲🏻🤲🏻 На овој свет денеска дојде Далиа Нани Зеќири, 50 см и 3.280 г. Бескрајно благодарни сме Господе што го израдува нашето семејство. Се молиме Господе оваа радост која ние ја почувствувавме денеска, да ја почувствуваат и сите оние парови кои посакуваат да имаат деца!!! Амин 🤲🏻🤲🏻🤲🏻“, напиша Зеќири.

Falemderimet i takojnë Allahut të madherishëm i cili në këtë ditë 24.02.2020 na gëzoi me një vajzë ❤️❤️❤️🤲🏻🤲🏻🤲🏻Në jetë…

Публикувахте от Muhamed Zekiri в Понеделник, 24 февруари 2020 г.

Тој неодамна стапи во брак со сопругата Бисера а кум му беше лидерот на СДСМ и тогашен премиер Зоран Заев. Мухамед од првиот брак има две ќерки а Бисера син од првиот брак.

loading...
Loading...
Next Post

Нема заболени Македонци од коронавирус во Италија-таму владее голема паника

Министерството за надворешни работи врз основа на информациите добиени од Генералниот конзулат во Венеција соопшти дека до овој момент нема заболени наши граѓани од коронавирусот. – Министерството за надворешни работи преку Амбасадата во Рим и Генералниот конзулат во Венеција, редовно ја следи состојбата на македонските државјани кои се наоѓаат во […]