(ФОТО) СКАНДАЛ: Се појавија скандалозни фотографии од СИНОТ НА БАЈДЕН, на една се гледа како се дрогира!

admin22

Видеа и фотографии на кои се гледа синот на Џо Бајден, кандидат на Демократите на изборите во САД, бидејќи тој е вклучен во „сексуални активности“ се објавени на кинескиот портал, кој се поврзува со поранешниот советник на Доналд Трамп, Стивен Бенон, пишува „The Sun“.

Снимките наводно ги поставил еден корисник на GTV, кинеска медиумска платформа управувана од GTV Media Group, која беше отворена во април 2020 година од Бенон и кинескиот милијардер Гуо Венгуи.

Социјалните мрежи, вклучително и Redit, започнаа масовно да го цензурираат секој изглед на ова видео, па затоа е практично невозможно да се најде на Интернет.

„The Sun“ ги контактираше од кампањата на Бајден, адвокатот на Хантер, Џорџ Мезирес и адвокатскиот тим на Бенон.

Во едно видео, натписот гласи: „Кандидатот за претседател на САДЏо Бајден е 100% контролиран од Комунистичката партија на Кина. Тој исто така е дел од планот на Комунистичката партија 3F, што значи „fail, fail, fail/пропадни, пропадни, пропадни“ или „ослаби, уништи и убиј ја Америка “.

Loading...

Кинеската влада тврди дека Венгуи, кој сега живее во САД, извршил кривични дела измама, уцена и корупција.

Венгуи, од друга страна, ги обвини властите во Пекинг за корупција во 2017 година, кога тој побара политички азил во САД.

loading...

Бенон, неговиот деловен партнер, беше обвинет за измама и уапсен на јахтата на Венгуи вредна 28 милиони долари.

„The Wall Street Journal“ известува дека ФБИ во моментов ја проверува групата GTV Media Group.

Веста доаѓа само неколку дена откако „The New York Times“ објави за наводните протечена е-пошта на Хантер Бајден, објавени од личниот адвокат на Трамп, Руди Џулијани, во кои наводно се прикажани детали за деловната активност на Хантер во Украина, кога неговиот татко беше потпретседател на Соединетите држави.

Кампањата на Бајден ги негираше обвинувањата и ги отфрли како „кампања за богохулење“.

Џулијани, наводно, поседувал снимки и фотографии на кои наводно се гледа како Хантер Бајден има секс со непозната девојка додека пуши крек.

ФБИ започна истрага во врска со наводите дека „Џулијани го користи Кремлин за ширење дезинформации“.

loading...
Loading...
Next Post

Инфектологот Франц: Порано или подоцна секој од нас ќе се зарази од безопасната болест Корона

Австрискиот инфектолог Франц Алербергер не верува дека коронавирусот ќе се искорени и верува дека „секој од нас ќе се зарази порано или подоцна“, но истакнува дека станува збор за многу безопасна болест отколку што се стравуваше пред десет месеци. „Овој вирус ќе остане со нас. Порано или подоцна, секој од […]