Газда на ноќен клуб ја ишамарал пред сите познатата пејачка среде настап

admin22

Пејачката Марија Ана Смиљаниќ и поранешна учесничка во реалното шоу „Задруга“ честопати настапувал во еден белградскиот клуб, во кој пејачката таму повеќе не се појавува.

Пред неколку дена извор близок до пејачката открил дека газдата на клубот во кој таа редовно пеела, физички ја претепал пред сите, а таа веднаш го пријавила во полиција.

„Видов дека еден од гостите и го грабна микрофонот од раце додека пееше, а потоа таа се симна од бината и му се пожали на газдата. И додека разговараа, тој во еден момент, пред сите почнаа крвнички да ја удира, по што Марија Ана веднаш го напушти клубот и веројатно отиде во полициска станица.

Тоа изгледаше ужасно и многу понижувачки за неа“ – рече изворот кој бил очевидец на настанот, но инсистирал на анонимност.

Марија Ана се јави на нејзиниот профил на Инстаграм и потврди дека сопственикот на клубот физички ја нападнал. Таа напишала дека дотичниот и удирал шлаканици пред сите и дека наскоро ќе бидат обелоденети повеќе детали за неговото насилство врз неа.

Loading...
loading...
Loading...
Next Post

Мизрахи: Има 11.514 нерешени барања за надоместок за помош и нега од друго лице

Министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи вели дека според податоците што ги добила од центрите за социјални работи во моментов има поднесени и нерешени 11.514 барања за надоместок за помош и нега од друго лице. Тоа, според неа, говори дека досега Владата и Министерството ги ставале под тепих […]