Ги одби најголемите хитови на Цеца: Оваа пеајчка не знае што изгуби!

admin22

Пејачката Весна Змијанац откри еден многу интересен факт, кој малкумина го знаеја, а тој е поврзан со одредени песни на Светлана Цеца Ражнатовиќ.

Весна призна дека имало песни за кои се двоумела и не ги снимала и тие станале големи хитови.

– Некои од песните што не ги снимав се: „Оди додека си млад“, „Белград“, „Заборави“ … Овие се сите песни што беа направени за мене, а тука е и „Моето срце е виолина “.

Loading...

Требаше да биде исто и кај мене на албумот, но влегоа „Јорговани“.

Тогаш имаше црна плоча и не можеше да собере 13 песни и мораше да извадиме една песна за да влезе „Јорговани“.

loading...

Апсолутно никој не беше за снимање на оваа песна, дури и Корнелија Ковач едвај го направи аранжманот. И тогаш ја тргнав „Срцето ми е виолина“ и и го дадов на Лепа Лукиќ – призна Змијанац, додека од порано се знаеше дека „Кукавица“ и беше понудена на Весна пред Цеца.

foto> ceca.rs

Loading...
Next Post

Магичен прав за избелување  на забите :  Бели заби што сјајат за 10 минути! (Рецепт)

Наједноставните рецепти се секогаш најдобрите! Куркумата е во состојба да ви ги избели забите за неколку нијанси и што е најважно  не ја уништува забната обвивка. Ова значи дека е сосема природно, не содржи материи кои ја оштетуваат забната обвивка и непцата. По само една недела редовна употреба на паста […]